Erik Bojničan Rôzne

História pivovarníctva v Hlohovci: Varili sa tisíce litrov denne a skrátka neobišli ani kravy z okolia

Pivo v Hlohovci sa začalo variť takmer pred tristo rokmi. Svojho času bolo jedno z najlepších na Slovensku. Aké pivá sa v našom meste vyrábali a ako pivovar súvisel kravami?

Ilustračný obrázok k článku História pivovarníctva v Hlohovci: Varili sa tisíce litrov denne a skrátka neobišli ani kravy z okolia
Zdroj: TASR

História pivovarníctva v Hlohovci siaha naozaj ďaleko do minulosti. Ako „Fraštacký pivovar“ bol založený Jurajom Erdödym ešte v roku 1722 a za dobu svojej existencie toho zažil až-až. Prežil vojny a prevraty a dobré meno robil nášmu mestu aj vo svete. Skrátka neobišli dokonca ani kravy zo širokého okolia… Nechajte sa vlákať na malý výlet do histórie zlatistého moku v Hlohovci.

Známe široko-ďaleko

Pivovar, ako sa uvádza v mestskej kronike, bol celé 19. storočie v prenájme. „Mal ho Emanuel Eisler, Szold, Popper a od r. 1907 Jozef Müller,“ píše kronikár, podľa ktorého pivovar Müller v roku 1919 odkúpil začal vyrábať 10°, 12° a 16° pivo. V Hlohovci bola aj vychýrená sladovňa, ktorá podľa kronikára dodávala slad aj do zahraničia, ako napríklad do Švajčiarska, ba aj do Grécka.

„Hlohovské pivo bolo jedno z najlepších na Slovensku a len snáď pivo Steinovho pivovaru v Bratislave sa mu vyrovnalo ešte počas prvej svetovej vojny,“ poznamenal kronikár.

Ročná kapacita výroby dosiahla podľa kroniky pred II. svetovou vojnou 15 tisíc hektolitrov. V okolí Hlohovca sa darilo jačmeňu, ktorý bol vykupovaný na výrobu sladu.

Skrátka neobišli ani kravy

V roku 1948 bol pivovar v Hlohovci znárodnený. „V tomto roku bola výrobná kapacita 15 000 litrov piva denne,“ poznamenal kronikár, podľa ktorého výroba nepostačovala dopytu, hlavne počas letných mesiacov. V nasledujúcom období teda vzhľadom na vysoký dopyt prišlo k zvýšeniu ročnej kapacity až na 3000 hektolitrov dennej várky. Zaujímavosťou je, že sa nezabúdalo ani na dobytok.

„Vedľajším výrobkom pivovaru je vyvarený slad – mláto, ktoré sa odpredáva ako krmivo jednotným roľníckym družstvám a štátnym majetkom, čo má priaznivý vplyv na zvyšovanie dojivosti kráv,“ píše kronikár.

Tisíce hektolitrov

V hlohoveckom pivovare stúpla v druhej polovici minulého storočia výroba až na 35 tisíc hektolitrov. „V roku 1953 po zavedení automatického plnenia fliaš dosiahla výroba až 73 tisíc hl piva a to 7 a 10 stupňového,“ spomína sa ďalej v mestskej kronike podľa ktorej sa neskôr začalo vyrábať aj 8%-né fľaškové, 10%-né fľaškové svetlé a 10%-né sudové pivo.

Hlohovecký pivovar však po viac ako dvoch storočiach skončil svoju existenciu v roku 1989, čím sa ukončila jedna významná etapa v histórii nášho mesta.

Ak máte fotografie Hlohovca, s ktorými by ste sa chceli podeliť a viažu sa s krásnymi udalosťami či spomienky neváhajte nás kontaktovať. Svoje príbehy, fotografie, či spomienky nám môžete poslať na mailovú adresu: hlohovec@global24.sk

Môže vás zaujímať:

Urobili nášmu mestu reklamu na nezaplatenie: 5 hereckých mien, na ktoré môžu byť Hlohovčania pyšní

Ničivá povodeň v Hlohovci: Besnenie živlu zachytené perom kronikára

Dramatické momenty pri oslobodzovaní mesta: Hlohovčania hrdinami, čo sa zmestilo do mestskej kroniky?

Významná pamiatka v Hlohovci je väčšinu času pod vodou: Uhádnete o ktorej je reč?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie