Zamestnávateľ, na ktorého sa môžete spoľahnúť: Nový závod v Nitre ponúkne do 300 pracovných miest

Gestamp už začal s náborom zamestnancov. V novom závode v Nitre chce vytvoriť takmer stopercentný slovenský tím, ponúkne, spolu so svojimi dodávateľmi, do 300 pracovných miest.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnávateľ, na ktorého sa môžete spoľahnúť: Nový závod v Nitre ponúkne do 300 pracovných miest
Zdroj: TASR

Zamestnávateľ otvára brány pre všetkých – hľadá skúsených odborníkov, čerstvých absolventov a ďalších ľudí, ktorí sa chcú učiť a rásť spolu s týmto zaujímavým projektom.

Španielska spoločnosť Gestamp otvorí v Nitre nový závod na výrobu kovových komponentov určených pre automobilový priemysel. Aj keď prvoradým zámerom spoločnosti je byť dodávateľom pre automobilku Jaguar Land Rover, postupne si chce získať zákazníkov v rámci celého regiónu V4. Spoločnosť, ktorá prichádza s inovatívnymi nápadmi pre ľahšie a bezpečnejšie vozidlá s nižšou spotrebou a šetrnosťou voči životnému prostrediu, už začala s náborom nových zamestnancov. Jej konečným cieľom je vytvoriť stopercentný slovenský tím.

Gestamp si chce aj na Slovensku upevniť pozíciu spoľahlivého zamestnávateľa, ktorému záleží na spokojnosti zamestnancov. Preto im ponúka finančnú istotu a množstvo benefitov, vrátane bezplatného školenia v zahraničí, príspevku na dopravu, 13. platu a ďalšie individuálne bonusy a benefity.

So slovenským závodom v Nitre má Gestamp veľké plány, pričom tu chce preinvestovať 133 miliónov eur a vytvoriť takmer 300 nových pracovných miest. Viac o samotnej spoločnosti, plánovanej výrobe, ako aj ponuke pre nových zamestnancov nám prezradil Michael Graumann, výkonný riaditeľ závodu v Nitre.

Spoločnosť Gestamp patrí medzi celosvetových lídrov v oblasti navrhovania, vývoja a výroby kovových komponentov pre veľké automobilky. Vedeli by ste nám povedať viac o samotnej spoločnosti a jej pôsobení?

Gestamp patrí do medzinárodnej skupiny, v súčasnosti pôsobíme v 21 krajinách sveta. Súčasťou nášho portfólia je viac ako 100 výrobných závodov a 13 vývojových centier, ktoré zamestnávajú vyše 36-tisíc profesionálov z celého sveta. Pracujeme pre celosvetovo 12 najväčších automobilových skupín. Vyrábame autodiely pre viac ako 800 modelov áut 50 značiek.

Sme si vedomí svojej pozície, no snažíme sa na sebe neustále pracovať a prinášať inovatívne produkty. Pracujeme na tom, aby sme dosiahli bezpečnejšie a ľahšie vozidlá, ktoré budú mať nižšiu spotrebu a dopad na životné prostredie.

Našim zákazníkom po celom svete dodávame výrobky excelentnej kvality nielen vďaka najmodernejším technologickým postupom, ale aj vďaka skvelej práci našich zamestnancov. Spokojní a motivovaní zamestnanci sú pre nás prioritou a my sa snažíme v každej jednej krajine, v ktorej pôsobíme, udržať si povesť spoľahlivého zamestnávateľa.

Gestamp v Nitre bude zo začiatku zásobovať vedľajší závod Jaguar Land Rover. Nový závod je vo výstavbe a začali ste už aj s náborom prvých zamestnancov. Aké sú vaše plány v tomto regióne?

Našim cieľom je v súčasnosti vybudovať nový výrobný závod v priemyselnom parku v Nitre. Výroba by mala byť spustená v júli 2018. Súčasťou závodu budú nové lisovacie zariadenia s najnovšou technológiou a technologickými postupmi. V Nitre, tak ako aj v našich ostatných závodoch, sa chceme v prvom rade sústrediť na poskytovanie excelentnej kvality pre našich zákazníkov a vytvorenie príležitostí pre kariérny a osobnostný rast našich zamestnancov.

Uvedomujeme si, že ak chceme napredovať, musíme byť blízko k našim zákazníkom. Máme viac ako 100 výrobných závodov vo veľkých výrobných centrách na celom svete. Aj keď prvoradým zámerom našej spoločnosti je byť na Slovensku dodávateľom pre spoločnosť Jaguar Land Rover, máme záujem si postupne získať zákazníkov z celého regiónu V4. Po úspešných investíciách v Maďarsku, Českej republike a Poľsku, posilní prebiehajúca investícia prítomnosť Gestampu v tomto regióne.

Tvrdíte, že si chcete aj na Slovensku obhájiť povesť spoľahlivého zamestnávateľa. Čo ponúkate potenciálnym záujemcom o prácu? Na čo konkrétne sa môžu spoľahnúť a tešiť?

Naša spoločnosť sa vypracovala z menšej rodinnej firmy na dnes už globálneho lídra. Napriek jej veľkosti sa snažíme udržať si rodinnú atmosféru a každému zamestnancovi venujeme špeciálnu pozornosť. Našou silnou stránkou je tím, ktorý sa vie podporiť naprieč celým svetom. Snažíme sa poskytnúť všetkým našim zamestnancom zdravý balans medzi pracovným a osobným životom, aby mohli rásť nielen v práci, ale mať čas aj na svoju rodinu, priateľov či koníčky. Záleží nám na tom, aby sme mali vytvorené fungujúce a motivované pracovné prostredie, lebo len tak sme schopní zaručiť efektívnu a kvalitnú prácu. Zamestnancom okrem finančnej istoty, ponúkame aj možnosti ďalšieho vzdelávania, množstvo individuálnych a osobnostných benefitov, príspevok na dopravu a samozrejmosťou je aj 13. plat.

Akých kandidátov hľadáte a aké by mali mať predpoklady?

Našou silnou stránkou je náš tím. Predovšetkým hľadáme ľudí, ktorí majú záujem stať sa súčasťou našej veľkej slovenskej rodiny. Majú chuť pracovať, vzdelávať sa a neboja sa výziev. Máme otvorené dvere pre všetkých bez ohľadu na vek, skúsenosti či vzdelanie. Príležitosť dostane každý, či už je to skúsený profesionál, čerstvý absolvent alebo mamička po materskej. V našich závodoch bežne nájdete rodinných príslušníkov, priateľov či spolužiakov zo školy, ktorí sa k nám dostali cez osobné odporúčania.

Aké pracovné pozície aktuálne ponúkate?

Sme v štádiu procesu kreovania celého tímu pre závod v Nitre od technických pozícií až po administratívne a manažérske. V súčasnosti máme už viac ako 70 ľudí. Momentálne sa snažíme obsadiť hlavne technické pozície – technikov výroby, operátorov kvality, IT špecialistov, technikov údržby, robotiky a nástrojárov.

Jedným z benefitov, ktoré ponúkate, sú bezplatné školenia. Akým spôsobom prebiehajú a sú dostupné pre každého zamestnanca

Každý zamestnanec sa stáva automaticky po podpise zmluvy našim kmeňovým zamestnancov a získava všetky výhody, až po bezplatný zaškolovací proces, ktorý trvá niekoľko mesiacov a prebieha v spolupráci s našim ďalšími závodmi, kde už máme zabehnuté výrobné procesy. Zamestnanci tak majú možnosť spoznať nielen naše firemné prostredie, ale získať zručnosti pre prácu s najmodernejšími technológiami. Navyše sa im po celý čas venujú naši odborníci s dlhoročnými skúsenosťami. Všetko, čo očakávame od našich nových zamestnancov je, že sa budú plne venovať zaškolovaciemu procesu a zostanú s nami aj po jeho ukončení.

Aké platobné podmienky ponúkate?

Po zaškolení ponúkame pre výrobné pozície plat od 830 EUR až do výšky 1 045 EUR, vrátane variabilnej zložky 10%. Tí, ktorí absolvujú zaškolovací proces získajú tiež extra bonus na začiatku novej výroby. Zamestnancom hradíme všetky výdavky súvisiace so zaškoľovacím procesom v zahraničí, poskytujeme príspevok na dopravu, samozrejmosťou je 13. plat, stravovacie poukážky a množstvo ďalších individuálnych a osobnostných benefitov. Navyše, každému z našich zamestnancov umožňujeme rozvíjať svoju kariéru a rásť aj v rámci našej štruktúry.

(PR správa)

Zdroj: ZoneMedia, s.r.o.
Zdroj: ZoneMedia, s.r.o.

Tento článok nie je možné komentovať.