Nový týždeň je tu: Čo všetko počas neho môžete zažiť v Hlohovci a okolí?

Ďalší augustový týždeň začína. Ak ešte počas neho nemáte plány, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň je tu: Čo všetko počas neho môžete zažiť v Hlohovci  a okolí?
Foto: Rastislav Búgel

Cibuľové slávnosti

Piatok 17., Sobota 18. a Nedeľa 19. august, Madunice

Jedným z víkendových lákadiel sú Cibuľové slávnosti v neďalekých Maduniciach. Tie sú povestné široko-ďaleko pre svoju príjemnú atmosféru či cibuľové rekordy. Inak tomu nebude ani tento rok. Nahliadnite do programu, aby vám nič neuniklo.

Disko-Trisko

Sobota 19. august od 13:00 hod., Peterské bagrovisko

Bagrovisko v miestnej časti Peter v Hlohovci zažije o čosi viac ruchu, ako je zvykom. Na obľúbenom oddychovom mieste mnohých Hlohovčanov sa totižto už čoskoro rozozvučia tóny hudby. Bude sa tu konať legendárna party pod holým nebom Disko-Trisko s nadupaným line-upom.

Hody Trebatice

Sobota 19. august od 13:00 hod., Motokárový areál Trebatice

V neďalekej obci Trebatice sa chystajú hody, ktoré sú známe široko ďaleko. Ich priam rodinná atmosféra si získala už mnohých fanúšikov. Do tejto dedinky mieria známe kapely, ktoré ponúknu poriadnu dávku muziky z pódia.

Noc hradov a zrúcanín

Sobota 19. august od 13:00 hod., Motokárový areál Trebatice

Svoje ruiny pre verejnosť otvorí Kostol a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej v blízkosti Dechtíc. Stane sa tak pri príležitosti podujatia Noc hradov a zrúcanín, do ktorého sa už tradične zapája. Tešiť sa môžete na hudobne vystúpenie či sprevádzanie za svetla lampášov a fakieľ.

Vesmírny zážitok v Hlohovci

Nedeľa 20. august od 17:00 hod., Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci

Hlohovská Hvezdáreň a planetárium M.R. Štefánika si prichystala na záver víkendu bohatý program pre verejnosť. Dozvedieť sa budete môcť o legendách súhvezdí či si vychutnať pohľad na oblohu z rôznych kútov sveta. Pomyslenou čerešničkou určite bude večerné pozorovanie oblohy ďalekohľadom, ktoré sa v prípade priaznivého počasia začne o 21:30 hod.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame