Klaudia Goncalves Kultúra

Zo Šulekova do veľkolepej televíznej šou: Folkloristi sa predviedli v Zem spieva

V prvej časti tretej série folklórnej šou Zem spieva sa predviedol aj folklórny súbor zo Šulekova pod vedením Oľgy Mičkovej.

Zdroj: youtube

Folklórna skupina Šulekovo postúpila vo výbere televíznej šou Zem spieva a dostala sa až na obrazovky, kde bojuje o priazeň televíznych divákov. V prvej časti tretej série sa folkloristi zo Šulekova predstavili s folklórnym pásmom svadobných obradných piesní a predviedli aj čepčenie.

Folklórna skupina ŠULEKOVO z Hlohovca začala písať svoju históriu začiatkom r. 1973 pod vedením mladej učiteľky Oľgy Mičkovej, ktorá vedie folkloristov aj v súčasnosti.

Počas desiatok rokov fungovania súboru sa podarilo s pomocou starších pamätníčok Kataríny Žemlovej a Rozálie Cibulkovej zozbierať väčšinu pôvodných miestnych zvykov, ľudových odevov a tradícií a vytvoriť zaujímavé folklórne pásma, napr. dožinky, fašiangy, svadobné, atď…Oporou vedúcej boli Emília Levcíková a Anna Vašiová.

Vystúpeniu na televíznych obrazovkách predchádzali jesenné kastingy, z ktorých postúpilo 63 tanečníkov, spevákov aj hudobníkov, ktorých porotcovia vybrali spomedzi viac ako dvesto záujemcov. Zo siedmych kôl postúpi do semifinále 21 najúspešnejších súťažiacich. Z desiatich najlepších vyberú diváci v záverečnom hlasovaní absolútneho víťaza.

Folklórna skupina Šulekovo privítala na jeseň aj vzácnu návštevu, lokálpatriotku pre náš kraj, herečku Zdenu Studenkovú.

„Našim hosťom a veľkým prekvapením bola aj pani Zdenka Studenková ako lokálpatriot západoslovenského kraja, ktorej sme zaspievali (dokonca sme ju aj vytancovali) a nakoniec sme ju začepčili v Pánskej záhrade,“ pochválili sa folkloristi na sociálnej sieti.

Výber poroty bohužiaľ neposunul folklórnu skupinu Šulekovo do semifinále, stále im však postup priamo do finále môže zaručiť najväčší počet diváckych hlasov, neváhajte a podporte miestne tradície a folklór poslaním sms, nech naši folkloristi dostanú šancu predviesť divákom pri televíznych obrazovkách ďalšie krásne pásma piesní a tancov z nášho regiónu.

Zo Šulekova do veľkolepej folklórnej šou: FS Šulekovo sa predviedla v Zem spieva
2
Galéria
Zdroj: FS Šulekovo
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie