Erik Bojničan Kultúra

Zaznačte si už teraz do kalendárov: TOP 7 akcií tohto leta v Hlohovci a okolí

Leto sa už blíži a my sme zacielili na podujatia, ktoré môžete počas neho zažiť v Hlohovci a okolí. Tu je výber akcií, ktoré radíme medzi top.

Ilustračný obrázok k článku Zaznačte si už teraz do kalendárov: TOP 7 akcií tohto leta v Hlohovci a okolí
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Stredoveké dni

24. – 25. jún 2017, Zámocká záhrada v Hlohovci

V závere júna sa do Hlohovca opäť vráti stredovek. Tento rok čaká na návštevníkov úplná novinka v programe. Budete môcť sledovať osudy mladého rytiera, ktorý sa po smrti svojho otca dostane od učenia k svojmu majstrovi. Sprevádzať pri výcviku, vo vojnách, pri dvorských zábavách, či na poľovačkách, aby ste nakoniec zistili, či sa mu podarí poraziť otcovho vraha v rytierskom turnaji na koňoch.

Vankúšová bitka

11. júl 2017, Námestie slobody Piešťany

Či už v Berlíne, Kodani, Štokholme, New Yorku, Londýne a ďalších mestách, kde sa organizuje vankúšová bitka pravidelne s veľkým úspechom, tak aj neďaleké Piešťany budú svedkom tejto recesistickej akcie spojenej s kopcom zábavy a zážitkov. Bitka je určená pre všetkých, či už deti, mladých, dospelých ale aj seniorov. Kto by si nechal ujsť túto (detskú) radosť a byť súčasťou jednej veľkej vankúšovej bitky?

Country Hlohovec

15. júl, Peterská Bašta Hlohovec

Veselicu v štýle divokého západu si budete môcť vychutnať priamo v Hlohovci. Druhá polovica júla totiž v našom meste začne poriadnou porciou Country. Ďalší ročník podujatia Country Hlohovec prinesie do nášho mesta opäť pestrú škálu umelcov tohto hudobného štýlu.

Pangula fest

21. – 22. júl 2017, Amfiteáter Zámocká záhrada Hlohovec

Festivaly sú pre mnohých synonymom leta. Chladené nápoji s priateľmi a k tomu poriadna dávka muziky z pódia sú lákadlom, ktorému málokto odolá. Ak sa to všetko bude navyše konať priamo v Hlohovci a vystúpia kapely z nášho regiónu, nie je nad čím rozmýšľať. V piatok sa bude organizátora niesť v podobe rockovej, punkovej a metalovej hudby a sobota bude zameraná na folk a folk rock.

Festival Červeník

11.- 12. august 2017, Amfiteáter Červeník

Jeden z najstaršách hudobných festivalov na slovensku otvorí svoje brány aj tento rok. V amfiteátri obce Červeník sa uskutočnia tradičné slávnosti spevu, hudby a tanca. Mnohí sa zhodujú na tom, že je rok čo rok lepšia zábava, určite sa je na čo tešiť aj tentokrát. Ako informuje organizátor, vystúpia napríklad Inekafe, Horkýže Slíže, Nocadeň či Smola a hrušky

Inovecké folklórne slávnosti

19. august, Amfiteáter Zámocká záhrada Hlohovec

V druhej polovici augusta si prídu na svoje všetci milovníci tradičnej kultúry. Amfiteáter v Zámockej záhrade ožije v duchu folklóru. Inovecké folklórne slávnosti, ktorých korene siahajú až do začiatku 80. rokov minulého storočia sú vyhľadávanou akciou tohto druhu v širokom okolí.

Kopec

9. september, Vyhliadka ŠIanec Hlohovec

Začiatok septembra v Hlohovci už po šiesty krát bude patriť milovníkom elektronickej hudby. Rozlúčka s letom, ako sa patrí sa aj tento rok chystá na vyhliadke Šianec, ktorá dotvára výbornú atmosféru, ktorá na Kopci panuje. Majstri svojho remesla roztancujú Hlohovčanov a party bude pokračovať až východu slnka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie