Železnice opravia priecestie: Na TOMTO úseku rátajte s obmedzeniami

Železnice Slovenskej republiky upozornili na dvojdňovú plánovanú výluku. Udeje sa tak na trase Hlohovec – Rišňovce.

Klaudia Goncalves
Ilustračný obrázok k článku Železnice opravia priecestie: Na TOMTO úseku rátajte s obmedzeniami
Zdroj: Dnes24.sk

Dôvodom je výmena svetelného zariadenia na priecestí. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 19. a 20. septembra realizovať výlukové práce v úseku Rišňovce – Hlohovec.

“V rámci tejto výluky sa v uvedenom úseku zrealizuje nepretržitá výluka na účely náhrady pôvodného svetelného priecestného zabezpečovacieho zariadenia na priecestí s jedinečným identifikačným číslom (JIČ) SP1061 v km 20,279. Pôvodné zariadenie bude z dôvodu zvýšenia bezpečnosti na priecestí nahradené novým svetelným priecestným zabezpečovacím zariadením bez závor. Práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami,” uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

Železničiari zároveň upozorňujú, že plynulosť a bezpečnosť železničnej a cestnej dopravy na priecestí nebude počas výluky obmedzená.

„ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodali Železnice Slovenskej republiky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR