Zuzana Jakubičková Bowling

Záverečné kolo MBL dalo definitívnu bodku za vydarenou sezónou

KRÁTKY PROCES víťazstvom nad CIBAK TEAM-om len potvrdil, že titul bude v správnych rukách, z deviatich zápasov v nadstavbe neprehrali „zlatí kanárici“ ani raz.

Naopak tretia prehra CIBAK TEAM-u v rade odsunula tento ambiciózny tím až na tretie miesto v tabuľke. Ešte horšie v porovnaní s uplynulým ročníkom dopadli obhajcovia prvenstva – hráči BMW INVEST-u, ktorí sa na medailové stupienky ani nedostali a skončili až štvrtí. O striebro ich pripravili ŠTAMGASTI, ktorí im vo vzájomnom zápase vrátili požičané z minulej sezóny. ŠTAMGASTI síce prehrávali polčas o 38 bodov, no v druhom dejstve vydarenými hodmi zápas otočili a mohli sa tak tešiť zo svojej vôbec prvej získanej medaily od vzniku MBL. HALIGANDA po nemastnej neslanej základnej časti napokon predsa len v nadstavbovej časti ožila a obhájila si 5. priečku z pred roka. O jedno tabuľkové postavenie si polepšili BOWLINGRIDERS, ktorým ku konečnej šiestej pozícii výdatne dopomohla nedávna a nečakaná výhra nad CIBAK TEAM-om. Najlepším nováčikom tohtoročnej edície sa stali POSTAVIČKY, ktorým patrí siedme miesto. SUGO TEAM spolu s DEICIDE si v tomto ročníku zahrali A skupinu a preto ôsma resp. desiata pozícia sa u nich nemôže považovať za neúspech. Medzi nich sa na deviatu priečku vsunul Z@VINÁČ, ktorý tentoraz nebol tak úspešný ako vlani, keď mu patrilo 6. miesto.

V B skupine sa z postupu do Ligového pohára, ktorý sa odohrá už nasledujúci pondelok, tešili tímy v poradí: BACIGALA TEAM, B-TEAM, LAKY TEAM a OTC. LAKY TEAM sa to podarilo s dávkou šťastia, keď porazil BACIGALA TEAM o jeden bod. Do prvej štvorky sa tak nezmestil REAL, ktorého nakoniec predbehol aj ich posledný premožiteľ – THE GALES. SOROŠ a NEPOČUJÚCI TEAM sú družstvá, ktoré isto budú chcieť na nevydarenú nadstavbovú časť čo najskôr zabudnúť, siedme, či ôsme miesto im rozhodne nesvedčí. No a vzájomný súboj medzi HKM a HRBATA o to, kto bude posledným mužstvom MBL lepšie zvládli hráči HRBATA, takže HKM zostal jediným tímom, ktorý v nadstavbe nezískal čo len jediný bod a aj preto mu asi zaslúžene mu patrí najnižšie poschodie tabuľky.

MBL si tak minimálne do septembra dá prestávku. Prvý zápas už 3. ročníka stále populárnejšej mestskej ligy, ktorú si v tomto ročníku zahralo až 108 hráčov, bude závisieť od počtu prihlásených družstiev na novú sezónu. Všeobecne sa už teraz očakáva, že počet družstiev opäť narastie. Hráči si dovtedy zmerajú sily na rôznych turnajoch. Zaujímavým bude určite FRAŠTÁK TOURS, ktorý odštartuje 12. 5. 2012 v Nitre. Následne bude pokračovať v Piešťanoch, Trnave, Bratislave a o víťazovi rozhodne turnaj na domácej pôde v Hlohovci. Prihlásiť sa do turnaja môžu všetci nadšenci bowlingu cez internetový portál MBL.

kratky proces
1
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie