Erik Bojničan Rôzne

Z tohto betónového strašiaka v Hlohovci sa pomaly stáva legenda: Aké má mesto páky?

Betónový strašiak na Nitrianskej ulici je dlhodobým tŕňom v oku viacerých Hlohovčanov. Nachádza sa priamo v obytnej zóne. Kedy táto budova prestane strašiť?

Ilustračný obrázok k článku Z tohto betónového strašiaka v Hlohovci sa pomaly stáva legenda: Aké má mesto páky?
Zdroj: Dnes24.sk

Chátrajúca trojpodlažná budova dlhé roky kole zrak ľuďom na Nitrianskej ulici. Chýba oplotenie budovy, čo často využívajú deti, ktoré sa na toto miesto chodia hrať. Budova je postavená hneď vedľa činžiakov, takže miestni z nej nemajú veľkú radosť.

„Stavba na Nitrianskej je už normálne legenda. Stojí tu strašne veľa rokov… Už ako malí chalani sme sa tam chodievali hrať schovky. Chvíľami to bývalo miesto na nocľah pre bezdomovcov. Prednedávnom sa konečne po rokoch začalo niečo robiť a to, že tam spravili strechu okná. To ale bolo asi všetko odvtedy sa nič nedeje. Dlhé roky tam pršalo, keďže nebola strecha. Myslím si že ešte moje deti budú chodiť okolo tej stavby,“ vyjadril sa Daniel (25), ktorý býva neďaleko.

Mesto vraj nič nezmôže

Mesto má však, podľa referentky pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej, ruky zviazané a s budovou nemôže robiť vôbec nič, pretože nie je majetkom mesta. „Spoločný obecný úrad v Hlohovci a teda mesto môže stavebníka iba vyzvať, aby stavbu ukončil a patrične zabezpečil. Keďže ide o budovu v súkromnom vlastníctve, iné možnosti mesto nemá,“ približuje Hrinková Siebenstichová.

Z plánovanej budovy určenej na služby sa mali stať neskôr byty

V roku 2007 bolo podľa Hrinkovej Siebenstichovej vydané stavebné povolenie na zmenu stavby pred dokončením spojenú so zmenou v užívaní stavby: Bytový dom – prestavba a nadstavba“ a na zmenu stavebníka na parc. 6199/8 a 6199/11 v kat. území Hlohovec v meste Hlohovec. Pôvodne bola budova podľa referentky pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy určená pre potraviny, služby a cukráreň, neskôr nový majiteľ zmenil zámer a mala sa stať bytovým domom pre 19 (1-, 2– a 3-izbových) bytov.

„To, aké má majiteľ budovy ďalšie zámery so stavbou nie je mestu známe. Z pohľadu Spoločného obecného úradu je stavebné povolenie platné a majiteľ môže a mal by stavbu dokončiť,“ dodala na záver Hrinková Siebenstichová.

Touto stavbou ako aj ďalšími podobnými sa ešte budeme zaoberať v budúcich článkoch.

Nitriansku ulicu podľa mnohých špatí práve tento dom
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie