Erik Bojničan Hádzaná

Športová hala v Hlohovci zažila dramatický zápas, v ktorom nebol víťaz jasný doslova do posledných sekúnd. Ako pokračujú naši v boji o play-off?

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnaný zápas hlohovských hádzanárov: Napínavá dráma do posledných sekúnd, FOTO
9

Druhé vystúpenie našich hádzanárov v boji o play-off prinieslo nevídanú drámu. Na domácej palubovke v Hlohovci si naši chceli spraviť chuť po nie príliš dobrom výsledku so zápasu s Tatranom Prešov. Do cesty sa im však postavila Považská Bystrica.

Infarktový záver

Hlohovčania začali v zápase lepšie ako súper a dostali sa do vedenia o tri góly. Považskobystrické mužstvo síce držalo so súperom krok, no stále sa len doťahovali na vedúcu Sportu. Pred polčasovou prestávkou sa dotiahli na rozdiel gólu, no naši ešte stihli odpovedať a do šatní sa išlo za stavu 17:15 v prospech Hlohovčanov.

Aj druhý polčas mal spočiatku podobný priebeh, no štvrť hodinu pred koncom hry sa podarilo Považskobystričanom prvý krát dostať do vedenia. Od týchto chvíľ nebolo o dramatické momenty núdza. Hra sa presúvala od jednej brány k druhej a rovnako to bolo aj so skóre.

Hlohovčania dve minúty pred koncom vyrovnali a pred sebou mali posledných šesťdesiat sekúnd, ktoré by sa dali nazvať infarktovými. Najskôr situáciu zachránil domáci brankár Martin Kosák. Len osem sekúnd pred záverečným hvizdom strhla vedenie na svoju stranu hlohovecká spojka Igor Chiseliov, ale hosťujúci hráči dokázali skórovať. Dve sekundy pred koncom vyrovnali na 31:31.

S rozbehnutým mužstvom zo Šale si to Hlohovčania rozdajú najbližšie. O dôležité body si to rozdajú v sobotu 4. marca o 18:00 na šalianskej balubovke.

Fotografie zo zápasu HC Sporta Hlohovec – MŠK Považská Bystrica si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.