Hádzaná

Výbuch v poslednom kole základnej časti: Sporta v Prešove prehrala o 32 gólov!

Najvyššia hádzanárska súťaž mužov mala po vyše mesačnej prestávke na programe posledné kolo základnej časti. Hráči Sporty cestovali na východ republiky.

Ilustračný obrázok k článku Výbuch v poslednom kole základnej časti: Sporta v Prešove prehrala o 32 gólov!
Zdroj: YouTube.com

Posledné kolo základnej časti hádzanárskej extraligy mužov prinieslo aj meranie síl domáceho Prešova s hosťami z Hlohovca. Sporta nastúpila v role outsidera a na palubovke to bolo vidno.

Domáci Tatran sa so súperom nemaznal. Už v prvom dejstve Hlohovcu strelil 24 gólov a bolo po zápase. V druhom polčase pokračovala zdrvujúca prevaha domáceho celku, ktorý sa napokon tešil z vysokého víťazstva v pomere 44:12.

Sporta napokon po základnej časti obsadila ôsmu priečku so ziskom 13 bodov.

Nadstavba sa bude hrať v dvoch skupinách (o 1. – 6. miesto a o 7. – 10. priečku. Všetky celky si do nej prenášajú doteraz získané body aj skóre.

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 44:12 (24:7)

Najviac gólov: Krok 9, Straňovský 8, Carapkin 6 – Kývala 8, Péchy 2. Rozhodovali: Gedeon, Palovčák, vylúčení: 3:6, 7 m hody: 3/2 – 1/0, 402 divákov