Utorok 23. júl 2019 Oľga  21 °C
Klaudia Goncalves Správy Samospráva

Vybrali konateľov mestských spoločností: Schváliť ich musí zastupiteľstvo

Vo výberových konaniach na obsadenie konateľov dvoch mestských obchodných spoločností boli vybratí dvaja úspešní kandidáti. O ich schválení do funkcie rozhodne Mestské zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Vybrali konateľov mestských spoločností: Schváliť ich musí zastupiteľstvo
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

V stredu, 6.februára a v piatok, 8. februára sa uskutočnili dve verejnosti prístupné výberové konania na obsadenie konateľov dvoch dôležitých mestských spoločností – Mestskej polikliniky Hlohovec a Vodárenskej spoločnosti Hlohovec.

Po predstavení a prezentovaní svojich projektov mohli zástupcovia verejnosti klásť uchádzačom o pozície otázky. Na záver o najúspešnejšom kandidátovi rozhodla 7-členná výberová komisia, v ktorej mali zastúpenie odborníci, ale aj poslanci Mestského zastupiteľstva.

Na čelo oboch mestských spoločností vybrali výberové komisie ženy.

Post konateľa Vodárenskej spoločnosti bude zastávať Mgr. Monika Budaiová zo Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti Nitra.

“Vybrala ju 7-členná výberová komisia vrátane 3 poslancov Mestského zastupiteľstva spomedzi dvoch uchádzačov pomerom 14:2,” uviedol primátor Miroslav Kollár na svojej facebookovej stránke.

Do vedenia Mestskej polikliniky sa postaví Ing. Mariana Páleníková, ktorá naposledy pôsobila ako prednostka v Dubnici nad Váhom.

Páleníková je tiež predsedníčkou dozornej rady akciovej spoločnosti uni-Poliklinika Dubnica nad Váhom, ktorú založilo mesto Dubnica spolu so súkromným investorom.

Úspešné kandidátky sa ujmú svojich funkcií po schválení návrhu na ich menovanie na Mestskom zastupiteľstve, ktoré sa uskutoční vo štvrtok, 14. februára 2019.

“V nasledujúcich dňoch prebehne rokovanie vedenia mesta s víťaznou uchádzačkou o zmluvných podmienkach, následne bude v prípade dohody predložený návrh na jej schválenie na rokovanie Mestského zastupiteľstva budúci štvrtok,” informoval primátor mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk