Erik Bojničan Hádzaná

Iskrivá atmosféra, výborní fanúšikovia a úžasný súboj dvoch rivalov.Víťazstvo našich hádzanárov ich posúva bližšie k zisku Slovenského pohára!

Ilustračný obrázok k článku Výborná hádzaná, skandujúci fanúšikovia a víťazstvo našich: Slovenský pohár na dosah!

Hádzanári HC Sporta Hlohovec sú bližšie k premiérovému zisku Slovenského pohára. V prvom finálovom dueli vyhrali doma nad obhajcom trofeje Tatranom Prešov 30:24, keď sa deviatimi gólmi prezentoval František Zaťko. Odveta je na programe na budúcu stredu 3. februára v Prešove.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Prešovčanom, ktorým v oboch finálových dueloch ešte pomôže Radoslav Antl a až potom zamieri do maďarského Egeru. Hostia v 11. minúte viedli 8:6, potom ale Sporta zapla na vyššie obrátky a v prestávke mala dvojgólový náskok. Po zmene strán s Hlohovec držal tesný náskok a tlakom v závere ho ešte navýšil na sľubný šesťgólový rozdiel.

Finále Slovenského pohára – prvý zápas:

• HC Sporta Hlohovec – Tatran Prešov 30:24 (16:14)
  • Góly: Zaťko 9, Guzy 7, Laho 4/2, Ďuriš 4, Hriňák, Sivák po 2, Vaňko, Majbík po 1 – Furlan 6/1, Urban 5, Antl 4/1, Číp 4, Kopčo, Krok po 2, Kríž 1. Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 3:2, ČK: Kopčo (Prešov) za faul, 7 m hody: 3/2 – 4/2, 550 divákov