Erik Bojničan Squash

Vrchol squashovej sezóny je tu: Hlohovčanov čaká boj o majstra Slovenska

Hlohovský sqashisti si zmerajú sily s najlepšími slovenskými hráčmi. Na Majstrovstvách Slovenska má naše mesto dokonca štvornásobné zastúpenie.

Ilustračný obrázok k článku Vrchol squashovej sezóny je tu: Hlohovčanov čaká boj o majstra Slovenska
Zdroj: Dušan Richtárik

Squashová sezóna je v plnom prúde. Reprezentanti hlohovského klubu, ktorí do nej vstúpili s novým názvom TAP Hlohovec, sa pravidelne objavujú na kurtoch ligových i turnajových zápasov. Želiezka v ohni bude mať Hlohovec aj počas Majstrovstiev Slovenska, o ktorých viac prezradil Marián Kamenčík z hlohovského tímu.

Víťazné ťaženie Hlohovských hráčov

Február vyznel pre naše farby úspešne. Patrik Varga a Ivan Jančička priniesli z Trnavského squashového centra víťazné trofeje. Prvý menovaný sa prebojoval až do finále hlavného pavúka turnaja kategórie B, kde porazil hráča ŠK Pohoda Trnava Lukáša Gašparíka v pomere 3:0.

Ivan Jančička nepostúpil v druhom kole cez Mareka Kubíčka z Bratislavského klubu IMET-u, no aj napriek tomu získal šancu bojovať v pavúku porazených z prvých kôl, kde napokon po dramatickom priebehu tesne porazil Stuarta Ashforda pomerom 3:2.

V lige medzi najlepšími

Družstvo TAP Hlohovec nastupuje aj v najvyššej squashovej ligovej súťaži. Po troch odohratých kolách je zatiaľ na treťom mieste, a to má ešte jeden zápas k dobru. Bilancia našich squashistov je výborná – sedem víťazstiev a iba jedna prehra. V obkľúčení štyroch bratislavských tímov ako jediné družstvo mimo hlavného mesta drží s nimi krok.

Súčasťou družstva sú už spomínaní Ivan Jančička a Patrik Varga, spolu s Lukášom Tužinčinom, Ľubomírom Solčanským a momentálne českou rebríčkovou jednotkou Danielom Mekbibom.

Hlohovskí squashisti Jančička (vľavo) a Solčanský (v strede) po úspechu na turnaji veterán
Hlohovskí squashisti Jančička (vľavo) a Solčanský (v strede) po úspechu na turnaji veterán / Zdroj: Dušan Richtárik

Boj na Majstrovstvách Slovenska

Vrchol sezóny je tu a spolu s ním sú tu aj Majstrovstvá Slovenska v squashi mužov, žien i juniorov. „Práve v mužskej kategórii budeme môcť držať palce aj našim chlapcom z Hlohovca,“ povedal pre Hlohovec 24 Mariána Kamenčíka z hlohovského tímu, s tým, že Lukáš Tužinčin, Ľubomír Solčanský a Patrik Varga sa pokúsia zabojovať o čo najlepšie umiestnenie a budú na základe rebríčkového postavenia nasadení priamo do hlavnej súťaže. Ivan Jančička sa bude musieť do hlavnej súťaže najskôr prebojovať kvalifikačnými kolami, ktoré sú na programe už v stredu 8. marca.

Najväčšie šance sa podľa slov M. Kamenčíka vkladajú do dvadsaťročného Lukáša Tužinčina, ktorému momentálne patrí v slovenskom rebríčku mužov 6. miesto, čo je doposiaľ jeho najlepšie umiestnenie v kariére.

TAP Hlohovec však nie je jediným klubom, ktorý tento mladík reprezentuje. Taktiež ho môžeme vidieť na kurtoch zahraničných najvyšších ligových súťaží a je potešiteľné, že si ho všimli a o jeho služby majú záujem kvalitné squashové organizácie v zahraničí. Okrem hlohovského dresu v domáce súťaži nastupuje v Čechách za brnenský klub Viktoria Brno Huslík a od tejto sezóny háji v Nemecku farby klubu Court-Hoppers Seligenstadt 1979.

Majstrovstvá Slovenska sa konajú už 8.3. v bratis­lavskom squashovom centre IMET, keď odštartujú kalifikačné súboje a následne v dňoch od 9. – 11.3. sa odohrá hlavný turnajový pavúk.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie