Zuzana Jakubičková Hádzaná

Víťazná séria Sporty Hlohovec skončila v Považskej Bystrici

Hlohovec remizoval 21:21 v 26. kole Tipsport Extraligy a počet vyhraných zápasov v rade sa tak zastavil na čísle 12.

Ilustračný obrázok k článku Víťazná séria Sporty Hlohovec skončila v Považskej Bystrici

MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec 21:21 (12:8)

Najviac gólov: Adamčík a Marián Gardian po 4, Vallo 3, M. Kozák 3/1 – Holdoš a Jurka po 5, Mazur 4
Pok. hody: 3/1 – 1/0, vylúčení: 1 – 4, rozhodovali: Daňo a Sabol, 800 divákov

Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď v 13. minúte už viedli 8:2. Aj vďaka výbornému výkonu brankára Kovačina vyhrala Považská Bystrica I. polčas 12:8. V druhom polčase strelil Hlohovec sedem gólov po sebe a otočil na 15:13. Ďalší priebeh duelu bol veľmi vyrovnaný a o konečný remízový stav sa postaral v 59. minúte domáci Vallo.

Tréner Sporty Martin Lipták pre oficiálnu klubovú stránku sporta.sk povedal: „Napriek tomu, že sme v závere mali možno bližšie k víťazstvu, tentoraz sme bod získali. Zápas ponúkol bojovnú hádzanú, ktorej nechýbali tempo a nasadenie, dobrá atmosféra. My sme doplatili na slabšiu hru v útoku a urobili sme veľké množstvo technických chýb. Naše zbrane – rýchly protiútok – využil tentoraz súper, ktorý sa pred veľmi peknou diváckou kulisou vypol k dobrému výkonu aj napriek absencii strelca Zdráhalu. Zápas ovplyvnili výkony brankárov, ktorí boli ozajstnými oporami svojich tímov. Teší ma tiež podpora fanúšikov Sporty, ktorí vo veľkom počte cestovali na Považie a aj oni nám pomohli k získanému bodu.