Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Víkend otvorených parkov a záhrad: Spoznajte zámockú záhradu trochu inak

Už tento víkend sa koná 11. ročník celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. V Hlohovci privíta v nedeľu návštevníkov zámocká záhrada.

Ilustračný obrázok k článku Víkend otvorených parkov a záhrad: Spoznajte zámockú záhradu trochu inak
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Ak si dostatočne neužijete zámockej záhrady počas sobotňajších podujatí, ktorých je dejiskom (Deň detí – Cesta rozprávkovým lesom, Otvorenie letnej sezóny na zámku a amfiteátri) a preferujete pokojnejšiu prechádzku v našom najväčšom parku, môžete využiť možnosť navštíviť zámockú záhradu počas podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad.

11. ročník podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad sa uskutoční v nedeľu, 2. júna. Zraz pred komentovanou prehliadkou je o 15:00 hod. pri tabuli č.1 Zámockého okruhu (pri vstupe do záhrady od polikliniky).

O sprievodné slovo počas komentovanej prehliadky sa postarajú zamestnanci Vlastivedného múzea v Hlohovci – Jozef Urminský, Mirka Malovcová a Branislav Varga.

„Cieľom podujatia je prezentovať a zdôrazňovať hodnoty našich parkov a záhrad a zapájať ľudí do ich aktívnej ochrany. Podujatie na Slovensku je súčasťou medzinárodnej iniciatívy venovanej najmä historickým parkom a záhradám, do ktorej sa vrátane Slovenska zapája 19 krajín Európy,“ uviedla radnica k podujatiu na sociálnej sieti.

Foto: ilustračné

Parky a záhrady otvorili tento víkend svoje brány
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Mesto Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie