Klaudia Goncalves Kultúra

Vianočné trhy v Hlohovci: Tento rok prinesú na námestie novú zaujímavú atrakciu

Park okolo kostola sv. Michala bude aj tento rok dejiskom vianočných trhov. Na aký program sa môžete tešiť? Dozviete sa v článku.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy v Hlohovci: Tento rok prinesú na námestie novú zaujímavú atrakciu
Zdroj: Dnes24.sk

Aj tento rok sa môžu obyvatelia a návštevníci Hlohovca tešiť na Vianočné trhy, ktoré budú sprevádzané pestrým kultúrnym programom a príjemnou atmosférou.

Svoje brány otvoria Vianočné trhy 11. decembra v okolí fontány pri kostole sv. Michala. Trvať budú do 23. decembra 2019.

Organizátor okrem bohatého hudobného programu chystá tento rok aj nové sprievodné atrakcie.

Hudobné hviezdy aj miestne talenty

„Okrem chutného jedla a príjemnej atmosféry bude na návštevníkov čakať aj mnoho iných vecí. Jednou z nich je hudobný program poskladaný z mnohých známych interpretov (Gipsy Caves, Slniečko, Peter Luha ale i talentovaná Vanessa Šarközi) no i menej známych ale talentovaných zoskupení, ktoré si razia výraznou mierou cestu na hudobnom trhu,“ informoval Peter Kolišťanik, organizátor trhov.

Účinkujúci budú vystupovať tak, ako bolo zvykom aj v minulých rokoch, na pódiu uprostred vianočného mestečka.

„Okrem profesionálnych hudobníkov sa predstavia divákom v rôznych predstaveniach aj deti z miestnych organizácií, materských škôl, nebudú však chýbať ani základné či stredné školy a rôzne spolky dôchodcov,“ uviedol Kolišťanik.

Podľa organizátora nebude na trhoch chýbať ani tradičná vianočná zabíjačka za sprievodu ľudovej hudby.

Stromček dolu hlavou

„Veľkou novinkou bude nová Vianočná atrakcia v podobe veľkého Vianočného stromčeka zaveseného dole hlavou, ktorý bude zavesený na veľko rozmernej konštrukcii o rozmere 9×5m, ktorá bude takisto Vianočne nazdobená a osvetlená. Priamo pod touto atrakciou budú mat návštevníci možnosť vychutnávať punč či vínko a získať tak zaujímavú foto do svojho archívu,“ predstavil tohtoročnú novú atrakciu organizátor. Podľa jeho slov bude Hlohovec jediným mestom na Slovensku s takouto atrakciou. „Veríme, že sa ľudom bude páčiť a stane sa vyhľadávaným miestom na trhoch,“ dodal Kolišťanik.

Neoddeliteľnou súčasťou trhov bude ručne vyrezávaný drevený betlehem.

Tradičný punč primátora opäť na zámku

Otvorený bude aj Hlohovský zámok a to 15. decembra od 15:00 hod., kde sa návštevníci budú môcť zahriať punčom podávaným na nádvorí. Samozrejmosťou trhov na zámku budú okrem sprievodného hudobného programu aj stánky s punčom, s medovinou či vareným vínom.

Prehliadky na veži

Počas vianočných trhov bude vyhliadková veža otvorená od 11.12. do 22.12. v časoch od 14:00 do 19:00 hod. Vlastivedné múzeum pripravilo pre návštevníkov aj expozície v miestnosti na samom vrchu veže.

Podrobný program, ako aj všetky aktuálne informácie nájdete postupne na facebookovej stránke Vianočné trhy Hlohovec alebo Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie