Klaudia Goncalves Iné športy Šport Správy

V parku lietali taniere: Víkendové majstrovstvá v discgolfe sú za nami

V parku na Dilongovej ulici sa v uplynulý víkend uskutočnil druhý ročník majstrovstiev Slovenska v discgolfe pre deti v kategóriách do šesť a do osem rokov. Netradičný šport prilákal ostrieľaných hráčov, ale aj nováčikov.

Ilustračný obrázok k článku V parku lietali taniere: Víkendové majstrovstvá v discgolfe sú za nami
6

V nedeľu 14. októbra 2018 sa v Hlohovci v parku na ulici R. Dilonga konali Majstrovstvá Slovenska v discgolfe pre kategórie do 6 a do 8 rokov. Počasie bolo ideálne – slnečné a vládlo bezvetrie, čo prilákalo do parku množstvo divákov a príjemné športové popoludnie si užili aj samotní malí súťažiaci.

Medzi 8-ročnými sa majstrom Slovenska stal Jakub Peružek, na druhom mieste skončil Marek Salcman a tretie miesto obsadila Majka Peružeková. V kategórii do 6 rokov obsadil prvé miesto Šimon Pekarovič. Za ním nasledovali Markus Ulehla a Jakub Hlbočan. Na turnaji sa zúčastnil rekordný počet 13 súťažiacich, lietajúcim discom sa snažili na čo najmenej hodov trafiť 5 jamiek (špeciálnych kovových košov), od kratších až po “dlhé” 40m jamky.

Priebeh majstrovstiev kladne zhodnotil aj jeho usporiadateľ Martin Chalány, ktorý sa discgolfu aktívne venuje od roku 2012:

“Čo sa podujatia týka, zaznamenali sme len pozitívne ohlasy, ako zo strany účastníkov, tak aj zo strany divákov. Do budúcnosti začíname uvažovať o vytvorení discgolfového krúžku pre deti (a zrejme i pre dospelých). V prípade záujmu o tento šport nám ľudia môžu poslať mail na adresu sk.crataegus@gmail.com."