Erik Bojničan Šport

V Hlohovci zažijeme športový sviatok: Majstrovstvá Slovenska v discgolfe

V Hlohovci sa chystá ozajstná lahôdka pre všetkých športových nadšencov. Majstrovstvá Slovenska v discgolfe, na ktoré bude voľný vstup!

Ilustračný obrázok k článku V Hlohovci zažijeme športový sviatok: Majstrovstvá Slovenska v discgolfe
Zdroj: TASR

V nedeľu 24. septembra od 8:30 hod. do 15:30 hod. sa Zámocká záhrada v Hlohovci zmení na dejisko turnaja v pomerne netradičnom športe s názvom discgolf. Ako pre Hlohovec 24 povedal jeden z organizátorov Martin Chalány, jedná sa o šiesty ročník turnaja.

„Turnaj je súčasťou Majstrovstiev Slovenska do 40 rokov. Zároveň sa v ten istý deň od 15:30 budú v Zámockej záhrade konať Majstrovstvá Slovenska pre kategórie do 6 a do 8 rokov,“ vysvetlil M. Chalány.

Discgolf je najpopulárnejšia individuálna hra s lietajúcim tanierom (diskom). Snahou hráča, ako vysvetlil Chalány, je dosiahnuť cieľ na čo najmenší počet hodov. Tým cieľom je v discgolfe špeciálny kôš (Disc Catcher). Hráč hádže z určeného miesta, pri odhode sa nesmie žiadnou časťou svojho tela dotýkať zeme za čiarou odhodiska. Prešľapnúť môže až po odhode. Hráč nikdy nesmie hádzať pokiaľ sa pred ním alebo vedľa neho nachádza osoba alebo zviera, ktorému by disk mohol ublížiť.

Ďalej hráč hádže z miesta, kde sa disk zastavil, pri odhode sa musí dotýkať aspoň jednou časťou tela miesta do 30 cm za prednou hranou disku smerom k cieľu. Vždy hádže hráč, ktorý je ďalej od cieľa, bez ohľadu na to, koľký hod práve absolvuje. Všetci ostatní stoja najmenej tri metre za ním. Posledným krokom pre úspešné zvládnutie „jamky“ je dostať disk do koša. Letiaci disk zachytávajú reťaze a ten padá do spodnej časti koša.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie