V Hlohovci vyčíňali neznámi vandali: Mesto poznačili hákovými krížmi

V noci zo štvrtku na piatok sa pri vjazde do mesta Hlohovec objavili nacistické symboly.

Klaudia Goncalves

Neznámi vandali popísali tabuľu označujúcu názov mesta pri vstupe do Hlohovca smerom od Leopoldova. Ďalší hákový kríž sa nachádza pri kruhovom objazde pred mostom.

Podľa informácií z Mestského úradu má mesto vedomosť zatiaľ o dvoch hákových krížoch pred vstupom do mesta, ďalšie sa nachádzajú v miestnej časti Šulekovo. Všetky sú na hlavnom cestnom ťahu, dohromady sa jedná o 5 krížov. Celým prípadom sa zaoberá Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru (NAKA).

“Uvedenú vec vyšetruje vyšetrovateľ NAKA ako extrémistický trestný čin, bližšie informácie vzhľadom na v súšasnosti vykonávané úkony trestného konania nie je možné poskytnúť,” uviedol Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Na odstraňovaní škôd pracujú už dnes zamestnanci Odboru majetku mesta, poškodené miesta budú očistené od hanlivých symbolov.

Podobný prípad vandalizmu sa vyskytol v Hlohovci už v minulosti – vtedy sa podobné symboly objavili v Zámockej záhrade. O prípade budeme ďalej informovať.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame