Kultúra

Užite si bezplatné predstavenia: Zabavia vás divadelníci z celého Trnavského kraja

Malá krajská scénická žatva divadelníkov Trnavského kraja sa ponesie v znamení Roku slovenského divadla.

Ilustračný obrázok k článku Užite si bezplatné predstavenia: Zabavia vás divadelníci z celého Trnavského kraja
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Na prehliadku do hlohovského Empírového divadla sa na 14. až 16. februára s novo naštudovanými inscenáciami prihlásilo sedem súborov. Informovala o tom Daniela Polášová z Trnavského osvetového strediska (TOS), ktoré podujatie zastrešuje.

„Ide o postupovú prehliadku neprofesionálneho divadla a detí, divadla mladých a divadla dospelých,“ uviedla Polášová. Ochotnícke divadlo má v Trnavskom kraji bohatú históriu a je podľa nej fenoménom aj v súčasnosti.

Bohatý program

V piatok 14. februára vystúpi na úvod prehliadky Univerzitné divadlo THE.ART.RE z Trnavy s inscenáciou Izmy v nás a herci z divadla DISK z Trnavy sa predstavia s autorskou divadelnou hrou Tertium non datur. V sobotu 15. februára to bude Divadlo Dobreta z Drahoviec s inscenáciou Smrť v ružovom.

V súťažnej časti Divadlo a deti uvedie rozprávku Žarty s čertom Divadlo OCH z Chtelnice a na záver Divadlo na TrakOch z Trakovíc prinesie inscenáciu Ochotníčka.

Posledný súťažný deň, 16. február, bude patriť domácim hercom z Divadla FĽOČ (Fraštacká ľahkovážna ochotnícka činohra) a ich inscenácii Ideme si adoptovať dieťa! a inscenáciu Zase tí najmúdrejší…(za­sadanie obecného zastupiteľstva) predvedú Herci z Hrnca z Hrnčiaroviec nad Parnou.

Bezplatný vstup

Súbory budú súťažiť o postup do celoštátnych kôl prehliadok Divadlo a deti 2020, FEDIM 2020 a belopotockého Mikuláš 2020, hodnotiť bude porota v zložení divadelný a filmový režisér Patrik Lančarič, riaditeľka Ústavu divadelnej a filmovej vedy Centra vied o umení Slovenskej akadémie vied Elena Knopová a metodička Národného osvetového centra Lucia Lasičková. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, spolufinancuje ho Trnavský samosprávny kraj. Spoluorganizátorom je Mestské kultúrne centrum Hlohovec.

„Vstup na všetky predstavenia bude bezplatný,“ doplnila Polášová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie