Už o niekoľko dní: Naprieč celým Hlohovcom pôjde pelotón cyklistov

V Hlohovci sa chystá zaujímavé cyklistické podujatie. Naprieč našim mestom pôjde pelotón cyklistov. A pridať sa môžete aj vy.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Už o niekoľko dní: Naprieč celým Hlohovcom pôjde pelotón cyklistov
Zdroj: TASR

V našom meste sa už o čoskoro uskutoční podujatie s názvom Cyklojazda po Fraštáku. Zúčastniť sa ho môže každý. Touto akciou chce Hlohovec navnadiť a inšpirovať obyvateľov na zapojenie sa do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli.

Cyklojazda mestom

Podujatie Cyklojazda po Fraštáku pripravila radnica na stredu 26. apríla 2017. Akcia sa začne o 17:30 hodine na pešej zóne na ulici M. R. Štefánika. Pelotón cyklistov povedie z pešej zóny cez Jesenského, Bernolákovu, Novú Štvrť, do Petra, po hrádzi až na Dolnú Sihoť, Pod Beranom, cez Michalskú, Podzámsku, Vinohradskú, Šafárikovu, Jesenského naspäť na pešiu zónu.

Tisíce kilometrov

Do minulého ročníka súťaže Do práci na bicykli sa v Hlohovci zapojilo 66 jednotlivcov v 23 tímoch. Spoločne najazdili do práce a domov 6 819 kilometrov a všetci spolu absolvovali 1 616 jázd. Ušetrili 1 714 kilogramov vypusteného CO2 do ovzdušia a zároveň znížili počet áut na cestách. Medzi samosprávami obsadili Hlohovec úctyhodné 25. miesto.