Zuzana Jakubičková Futbal

Úvodné kolo ligy? Diváci videli 7-gólovú prestrelku

Nový ročník V. ligy - západ odštartoval FC Slovan Hlohovec prehrou s Krakovanmi.

Ilustračný obrázok k článku Úvodné kolo ligy? Diváci videli 7-gólovú prestrelku

FC Slovan Hlohovec – FK Krakovany 3:4 (2:3)

Góly: 11. Ďuračka, 28. Kališ, 43. Balcír, 82. Kubran 20. Čulák, 24. Blaho, 70. Broš

Hlohovec: Pavlovčík, Šuliman, Habes, Tvrdý, Krajčo R., KníŽat(k), Krajčo V., Kováč, Čulák, Broš

Krakovany: Kúdela, Sedlák, Poláčik, Ondrejka, Kubran K., Mikuláš, Ďuračka, Sedlák, Kališ, Balcír, Macháč

O úvodný gól zápasu sa postarali v 11. minúte hostia, keď po rýchlej kombinácii v strede ihriska strieľal Ďuračka. V 20. minúte potiahol loptu stredom Roman Krajčo, posunul ju na Čuláka a ten strelou vyrovnal na 1:1. O štyri minúty neskôr sa po priamom kope z pravej strany lopta dostala k Blahovy, ktorý dostal domácich do vedenia 2:1. Po nešťastnej hlavičke Knížata sa dostal do úniku Macháč, ktorého následne domáci kapitán zastavil v pokutovom území faulom. Penaltu premenil Kališ a v 28. minúte bolo opäť vyrovnané.

Koniec prvého polčasu patril domácim. Po ľavej strane unikol opäť Macháč, naservíroval osamotenému Balcírovy a priklonil gólovú prestrelku na stranu Krakovian.

Do druhého polčasu nastúpil namiesto Knížata Blažo a práve po jeho akcii z pravej strany odpískal rozhodca pokutový kop pre domácich. Na 3:3 vyrovnával z 11-tich metrov Broš. V 82. minúte sa dostali Krakovany do prečíslenia štyroch na troch a hosťujúci Kubran strelil víťazný gól.

Výsledky 1. kola

Hlohovec – Krakovany 3:4 (2:3) Trebatice – Petrova Ves 7:1 (4:0) Moravský Sv. Ján – Radošina 6:2 (4:0) Solčany – V. Kostoľany 1:1 (0:1) Radošovce – Jacovce 0:3 (0:3) B. Mikuláš – H. Orešany 1:2 (0:1) Šaštín Stráže – Gbely 1:0 (0:0)

Nasledujúce zápasy: 12.8.2012 ŠK FO Modranka – FC Slovan Hlohovec 19.8.2012 FC Slovan Hlohovec – Družstevník Jacovce