Rôzne Správy

U seniorov a rómskej komunity sa zatiaľ COVID-19 neprejavil

Monitorovanie situácie v Harmonii - Zariadení pre seniorov (ZpS) a lokalít, v ktorých žije miestna rómska komunita, patrili medzi hlavné témy zasadnutia piatkového (17.4.) krízového štábu v Hlohovci v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku U seniorov a rómskej komunity sa zatiaľ COVID-19 neprejavil
Zdroj: TASR

Medzi seniormi a zamestnancami zo spomínaného zariadenia ani medzi rómskou komunitou sa zatiaľ neobjavili príznaky nákazy novým koronavírusom.

Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Opatrenia

„V súvislosti s témou šíriaceho sa nového koronavírusu a udalosťami zo ZpS v Pezinku sme prijali opatrenia a nikto z klientov ani personálu v Hlohovci nevykazuje príznaky ochorenia. Všetci zamestnanci boli na náklady mesta otestovaní na ochorenie COVID-19 a ich výsledky sú negatívne,“ uviedla riaditeľka Harmonie Mária Točíková.

Ako doplnila, v ďalších zariadeniach na Hollého aj Podzámskej ulici prijali od začiatku šírenia vírusu prísne preventívne opatrenia a starostlivo dbajú na ich dodržiavanie.

Dezinfekcia

Pre klientov je v plnom rozsahu zabezpečená lekárska starostlivosť, priestory pravidelne dezinfikujú a používajú aj germicídne žiariče.

Mesto prostredníctvom terénnych sociálnych pracovníkov pravidelne monitoruje situáciu v lokalitách na uliciach Bernolákova, Školská a iné, kde žije miestna rómska komunita.

„S obyvateľmi týchto lokalít sme v pravidelnom kontakte. Žiadny z nich nemá príznaky ochorenia COVID-19. Pre všetkých členov komunity boli zabezpečené ochranné látkové rúška,“ informovala vedúca odboru spoločenských služieb Ľubomíra Bečarovičová.

Ľudia bez domova

Rúška boli rozdané aj ľuďom bez domova, ktorých počet je v meste 20. Hliadky mestskej polície zároveň v uliciach, ale aj na hrádzi, kontrolujú povinnosť nosenia rúšok a tiež všetky areály škôl, detských ihrísk a stánkov kultúry, ktoré boli z preventívnych dôvodoch zatvorené.

Mesto zabezpečí dezinfekciu dotykových plôch kontajnerov na sídliskách. Plošnú dezinfekciu verejných priestorov mesto robiť neplánuje.

Rúškomat

Začiatkom budúceho týždňa bude v priestoroch mestskej polikliniky umiestený rúškomat.

Od utorka (21. 4.) otvára mestský úrad pokladňu pre verejnosť, ktorá bude fungovať vždy v utorok a štvrtok. Pre platby v pokladni nie je potrebné sa objednať vopred.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie