Utorok 23. júl 2019 Oľga  21 °C
Samospráva

Trnavský kraj odvolá všetkých riaditeľov: Dostanú päťročné funkčné obdobie

Kraj zavádza nové pravidlá pre riaditeľov všetkých svojich inštitúcií. Tie sa dotknú kultúrnych a sociálnych zariadení.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj odvolá všetkých riaditeľov: Dostanú päťročné funkčné obdobie
Zdroj: TASR

Päťročné funkčné obdobie pre riaditeľov všetkých svojich inštitúcií zavádza Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Nastavuje tým rovnaké pravidlá, aké nateraz platia iba pre riaditeľov škôl.

Dotknú sa 18 kultúrnych a 21 sociálnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK.

Rovnaká štartovacia čiara

„Všetky naše inštitúcie postavíme na rovnakú štartovaciu čiaru a ich koncepcie rozvoja budeme posudzovať pravidelne každých päť rokov. Je to nový systémový prvok, ktorý zabezpečí, aby sa naše organizácie rozvíjali a zároveň vytvárame prirodzený tlak, aby riaditelia po uplynutí funkčného obdobia museli podať odpočet, čo v inštitúcii urobili a zároveň predstaviť nové vízie a nápady,“ povedal predseda TTSK Jozef Viskupič.

Podľa novej smernice

Proces výberu rozvojovej koncepcie organizácií prostredníctvom transparentných výberových konaní na riaditeľov bude TTSK uskutočňovať podľa novej smernice platnej od 1. decembra 2018. V súlade s ňou Úrad TTSK predkladá na februárové rokovanie zastupiteľstva návrh na odvolanie riaditeľov kultúrnych a sociálnych inštitúcií a vypísanie nových výberových konaní, ktoré sa uskutočnia vo všetkých organizáciách do 30. júna.

Výberové konania sa budú uskutočňovať za účasti odbornej verejnosti.

Opatrenie sa netýka riaditeľov Divadla Jána Palárika a Galérie Jána Koniarka v Trnave a Vlastivedného múzea v Galante, ktorí prešli výberovým konaním v zmysle nových pravidiel.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR