Klaudia Goncalves Samospráva

Trápi vás dopravná situácia v Hlohovci? Mesto vyhlásilo prieskum mobility

Mesto Hlohovec spustilo 11. júna anonymný prieskum mobility obyvateľov a návštevníkov mesta pre potreby koordinovania rozvoja dopravy navrhnutého v Územnom pláne.

Ilustračný obrázok k článku Trápi vás dopravná situácia v Hlohovci? Mesto vyhlásilo prieskum mobility
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Dopravná situácia nielen na hlohovskom moste, ale aj v meste samotnom trápi ako mnohých Hlohovčanov, tak aj ľudí z okolitých obcí a miest, pre ktorých je Hlohovec tranzitným bodom na ich každodennej ceste do práce a z práce.

Mesto sa téme intenzívne venuje a pracuje na tom, aby druhý cestný ťah mestom mal reálne kontúry. Práve preto je dôležité dôkladne zmapovať dopravné potreby, zvyky a možnosti obyvateľov Hlohovca. V termíne od 11.-15. júna sa môžete zapojiť do prieskumu mobility v našom meste.

Link na prieskum nájdete po kliknutí na TENTO odkaz.

Pravdivým a úplným vyplnením dotazníka môžu občania mestu pomôcť zistiť potrebné údaje napr. o počte dopravných prostriedkov v domácnosti, počte motorových vozidiel, intenzite využívania hromadnej dopravy, či spôsoboch parkovania vozidiel v okolí bydliska.

„Výsledky prieskumu mobility budú podkladom pre podrobnejšie plánovanie dopravnej koncepcie územného plánu, najmä upokojenia dopravného priestoru, bezpečnosti, podpory hromadnej dopravy, peších a cyklistických ciest, parkovania,“ informuje mesto na stránke s dotazníkom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie