Správy

Tragédia v Myjave otriasla Slovenskom: Ako sú na tom hlohovecké autobusové prístrešky?

Slovensko sa spamätáva z vyčíňania víchrice Petra. Svoju silu ukázala aj v Trnavskom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia v Myjave otriasla Slovenskom: Ako sú na tom hlohovecké autobusové prístrešky?
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Víchrica na celom Slovensku vyvracala stromy a dokonca zapríčinila aj výpadky elektrickej energie. Na strednom Slovensku bolo bez prúdu približne 20-tisíc odberných miest.

Zastávky v Hlohovci

V Myjave silný vietor prevrátil prístrešok autobusovej zastávky. O život prišlo malé dieťa.

Na stav autobusových zastávok v Hlohovci sme sa preto pýtali aj predstaviteľov mesta. „Na území mesta Hlohovec sú všetky autobusové prístrešky pravidelne kontrolované a väčšina z nich bola v období posledných troch rokov zrekonštruovaná alebo na novo postavená. Posledný audit týchto prístreškov prebehol pred dvomi týždňami. Všetky kovové autobusové prístrešky z 80-tych a 90-tych rokov prešli v posledných troch rokoch rekonštrukciou alebo sa odstránili a nahradili novými. Od roku 2008 sa na území mesta postupne budujú moderné presklené autobusové prístrešky,“ informovala nás Zuzana Hrinková Siebenstichová, referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu mesta Hlohovec.

Pre okres Hlohovec bola v čase od 4. do 5. februára vydaná výstraha druhého stupňa, ktorá varovala pred silným vetrom.

Cintoríny a ihriská opäť otvorené

Mesto neodporúčalo vstup do priestorov cintorínov a detských ihrísk. „Víchrica Petra, ktorá v utorok a v stredu (4. a 5. 2.) úradovala aj na území nášho mesta sa už presunula ďalej a našťastie u nás nespôsila vážnejšie škody. Potom ako vietor utíchol a zamestanci mesta skontrolovali situáciu v teréne, môžeme odvolať aj výstrahu,“ informuje mesto Hlohovec.

Dobrou správou je, že mestské cintoríny aj detské ihriská sú už znovu otvorené.

„Stále však platí, aby ste boli počas veterných dní opatrní a snažili sa vyhnúť prechádzkam v okolí stromov,“ informuje hlohovecká radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie