TIPY na predĺžený víkend: V Hlohovci a okolí môžete zažiť i takéto podujatia

Predĺžený víkend je tu. Ak ste ešte nepremýšľali nad tým, ako ho strávite, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Ilustračný obrázok k článku TIPY na predĺžený víkend: V Hlohovci a okolí môžete zažiť i takéto podujatia
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Kino: Votrelec: Coventant

Piatok 17. november o 19.00 h, Kino Úsmev

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti…

Výstava

Piatok 8.00 – 16.00 h, sobota – nedeľa 13.00 – 18.00 h, Vlastivedné múzeum v Hlohovci

Aj po skončení letnej sezóny sa možno v Hlohovci vydať za motýľmi. Do 10. decembra je vo výstavných priestoroch Vlastivedného múzea vo františkánskom kláštore sprístupnená výstava, na ktorej je prezentovaných 315 druhov motýľov z hlohovského regiónu.

Blatový pochod

Sobota 18. november, Piešťany – Hlohovec

Patríte medzi zástancov názoru, že turistická sezóne nekončí s príchodom horšieho počasia? Ak áno a dobrú náladu vám nepokazí ani nejaké to blato na topánkach, pochod z Piešťan do Hlohovca je pre vás ako stvorený. Cesta vedie cez značené turistické chodníky.

Ožije „Ružová grófka“ aj Beethoven

Sobota 18. november od 19.00, v kaštieli v Dolnej Krupej

Bude sa načo pozerať. V neďalekom kaštieli v Dolnej Krupej sa chystá návrat do dávnej minulosti. Počas jednej noci si budeme môcť vychutnať dve predstavenia. Najskôr si budete môcť vychutnať predstavenie s názvom Vôňa lupeňov a po ňom Mesačné svetlo lásky. Počas vystúpenia na chvíľu ožije Mária Henrieta Choteková, nazývaná aj ako Ružová grófka, gróf Jozef Brunsvik, či Ludwig van Beethoven.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame