Erik Bojničan Hádzaná

Ťažký žreb pre Sportu Hlohovec: Pozrite, s kým si to naši rozdajú o postup v pohári EHF!

Žreb Pohára EHF vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie pridelil Sporte Hlohovec ťažkého súpera. Žreb bol podľa trénera Liptáka nemilosrdný.

Ilustračný obrázok k článku Ťažký žreb pre Sportu Hlohovec: Pozrite, s kým si to naši rozdajú o postup v pohári EHF!
Foto: Róbert Jakubička / Zdroj: Dnes24.sk

Naši hádzanári sa v pohárovej Európe zapotia od úvodného duelu. Hneď v druhom kvalifikačnom kole pohára EHF HC Sporta Hlohovec dostala s mimoriadne náročného súpera.

Zverenci trénera Martina Liptáka vyzvú pre nich už známy francúzsky tím Chambéry Savoie Handball, štvrté mužstvo uplynulého ročníka silnej D1. Prvý duel by sa mal hrať vo Francúzsku 10. alebo 11. októbra, odveta 17./18. októbra v Hlohovci. Sporta sa už so Chambéry stretla v základnej skupine Pohára EHF v ročníku 2013/2014 a oba zápasy prehrala – doma 24:29 a vonku 21:27.

„Nadšený nie som. Z hľadiska atraktívnosti je to fajn, ale zo silných súperov som si určite želal niekoho iného, pretože naši fanúšikovia už Chámbery videli. Žreb bol ale nemilosrdný, no musíme ho rešpektovať,“ uviedol tréner Hlohovca Martin Lipták.

„Je to silný súper, pár ľudí odišlo, ale veľmi dobre sa posilnili. Pripravíme sa na nich, ale reálne šance momentálne neviem odhadnúť. Na predchádzajúce súboje s nimi spomínam rád, boli to dobré zápasy,“ dodal Lipták.

Čítajte tiež:

Česko-slovenský pohár v hádzanej: Kompletný rozpis zápasov prestížneho turnaja

Hráčske rošády v Sporte: Kto posilní strieborný hádzanársky tím a kto naopak odchádza?

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie