Zuzana Jakubičková Krimi

Streľba a naháňačka na diaľnici: Ukradnuté auto viedol Hlohovčan

Streľbu na zastavenie unikajúceho auta museli použiť policajti v prípade Škody Fabie, ktorú viedol muž (35) z Hlohovca. Hlohovčan auto odcudzil v Trstíne a spolu s mužom (24) z Trakovíc sa snažili újsť polícii. Tá ich však na D1 zastavila po niekoľkých výstreloch.

Ilustračný obrázok k článku Streľba a naháňačka na diaľnici: Ukradnuté auto viedol Hlohovčan
Zdroj: Policajný zbor SR

Policajti z prečinu krádeže obvinili 35 ročného muža z Hlohovca a 24 ročného muža z Trakovíc.

Starší z mužov 23. marca okolo deviatej hodiny večer odcudzil v Trstíne osobné auto Škoda Fabia. Po predchádzajúcom dohovore odišiel do obce Trakovice za 24 ročným mužom, ktorý si vozidlo prehliadol a súhlasil, že ho kúpi. Chcel ho rozobrať a predať na súčiastky.

Po ceste sa vozidlo snažila zastaviť policajná hliadka z Leopoldova, avšak muži vo Fábii na výzvu polície nereagovali a dali sa na útek. „Policajti použili varovné výstrely, ale vozidlo naďalej unikalo. Následne policajti použili zbraň na zastavenie vozidla, čo sa im podarilo na diaľničnom privádzači D1 pri Červeníku a mužov zadržali. Preverovaním policajti zistili, že vozidlo bolo odcudzené a že sa na ňom nachádzajú iné evidenčné čísla“, informoval o tom krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Obvinení muži sa momentálne nachádzajú v cele policajného zaistenia. Za tento skutok obom, v minulosti trestaným mužom, hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Streľba a naháňačka na diaľnici: Ukradnuté auto viedol Hlohovčan
5
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie