Erik Bojničan Rôzne

Stredoveké dni v Hlohovci sa blížia: Na čo všetko sa môžete tešiť?

Do Hlohovca sa opäť vráti stredovek. Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo zábavy pre malých i veľkých. Chystá sa toho viac ako dosť.

Ilustračný obrázok k článku Stredoveké dni v Hlohovci sa blížia: Na čo všetko sa môžete tešiť?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Dobové vystúpenia, historická kuchyňa, remeselnícke dielne a ďalšie atrakcie budú na návštevníkov čakať už tradične v Zámockej záhrade počas podujatie Stredoveké dni v Hlohovci. Tie sú na programe v termíne od 24. do 25. júna.

Hrdinovia z bájí

Štvrtý ročník festivalu ovládnu hrdinovia z gréckych bájí. Ako uvádzajú organizátori, návštevníci budú mať unikátnu možnosť na vlastné oči vidieť mytologické udalosti plné drámy a napätia. Lákadlom bude tiež príbeh rytiera, ktorý bojuje o svoju česť proti osudu a neprajníkom.

V rámci historických vystúpení sa účastníci môžu už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov a udatných rytierov. Tentoraz do Hlohovca okrem nich prídu aj hrdinovia. Najskôr o svoju česť zabojuje mladý rytier na svojom tátošovi. Zažijete s ním príkorie ktoré mu pripravil jeho neprajný sok. Získa svoju princeznú?

Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Fakírska i ohňová šou

Tešiť sa však môžete aj na riadnu dávku odvahy, svalov a hrdinských príbehov. Do Hlohovca príde Mythos a s ním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bude podľa organizátorov umocnené nočnou video projekciou, po ktorej sa môžete tešiť na skvelú ohňovú show. Okrem nich sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená bude aj fakírska ohňová šou.

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v novovytvorenej Chill out zóne so slameným sedením. Výhodou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie