Klaudia Goncalves Kultúra

Ste priaznivcom zážitkov a miestnej histórie? Literárne potulky sú za dverami

Literárne potulky Hlohovcom tento rok ponúknu divákom šesť príbehov spojených s naším mestom od šiestich autorov.

Ilustračný obrázok k článku Ste priaznivcom zážitkov a miestnej histórie? Literárne potulky sú za dverami
28
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: Dnes24.sk

Po dvoch úspešných ročníkoch literárneho putovania mestom budú môcť priaznivci literatúry a lokálnej histórie opäť načrieť do známych aj menej známych príbehov, ktoré sú určitým spôsobom späté s mestom Hlohovec.

3. ročník podujatia Literárne potulky Hlohovcom sa uskutoční 25. mája 2019, zraz je o 9:00 hod. pred amfiteátrom v Zámockej záhrade.

Na návštevníkov podujatia čaká nielen zaujímavá trasa, ale aj úryvky z diel, ktoré prednesú známi recitátori a literárne či kultúrne aktívni Hlohovčania.

Čo ponúknu Literárne potulky tento rok?

„V Zámockej záhrade spoznáme prostredníctvom básne symbolistu Ivana Krasku, ako zvečniť spomienku na matku nielen do veršov, ale aj prostredníctvom výtvarného umenia,” hovorí Maroš Kamenčík, organizátor podujatia.

Kroky účastníkov podujatia následne poputujú k starej moruši, kde odznejú tragické verše Zdenky Lacikovej.

“Na hlohovskom zámku sa pokúsime nájsť stratený poklad Forgáčovcov, ako o ňom píše autor historických románov Jozef Tallo a spoločne zostúpime do pivničného podzemia, kde sa dozvieme niečo o veselých dobrodružstvách začínajúceho vinára priamo v Hlohovci,” pokračuje Maroš Kamenčík.

Podzemie tento rok odhalí aj františkánsky kostol – v jeho krypte bude predstavený príbeh muža, ktorý obetoval svoje najlepšie schopnosti rozvoju mesta tak, ako ho zapísal evanjelický učiteľ Pavel Vajaj.

“Na záver Literárneho putovania zaznejú Oratóriom oslavné barokové tóny chrámovej hudby a vypočujeme si hlohovské spomienky Paulína Bajana okorenené rýdzim františkánskym humorom,” uzatvára predstavenie programu Kamenčík.

Upozornenie pre návštevníkov: Vzhľadom k tomu, že časť Potuliek sa bude odohrávať v podzemí, nezabudnite si so sebou priniesť baterky alebo čelovky.

Ako bolo na potulkách minulý rok si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Literárne putovanie 2018: Po stopách Fraštáku v knižných dielach (+ fotogaléria)
28
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie