Erik Bojničan Squash

Squashová sezóna sa prehupla do svojej druhej polovice a hlohovský ROIN squash tím Hlohovec bojuje na viacerých frontoch. Ako sa našim zatiaľ darí a aké sú ich ciele?

Ilustračný obrázok k článku Squashová sezóna sa prehupla do druhej polovice: Hlohovčania bojujú na viacerých frontoch, ako sa im to darí?

V dlhodobej najvyššej celonárodnej súťaži Extralige mužov figurujú hráči tímu ROIN squash tím Hlohovec po druhom hracom kole zatiaľ na štvrtom mieste, ktoré by im na konci základnej časti zabezpečilo postup do Final four a boj o cenné kovy. V pelotóne extraligových družstiev odolávajú Hlohovčania presile bratislavských tímov, ktorých je až šesť. Osmičku najlepších družstiev na Slovensku dopĺňajú skalickí squashisti.

Reprezentanti nášho mesta majú zatiaľ vyrovnanú bilanciu stretnutí, keď 5 vyhrali a 5 prehrali. Hlohovčania mierne ustúpili zo svojich pozícií, čo sa týka výsledkov i hráčskej základne. Ostatnú sezónu skončili na nepopulárnej zemiakovej pozícií, no v sezónach 2011/12 a 2012/13 získal titul vicemajstra Slovenska.

Prísľubom je mladá krv

V týchto sezónach bola aj hráčska základňa širšia, preto postavili dokonca tri tímy v dvoch ligových súťažiach. Aktuálne je prísľubom najmä hra talentovaného 20-ročného Lukáša Tužinčina, ktorý sa pohybuje v slovenskom rebríčku mužov okolo desiateho miesta (aktuálne je 12.) a zároveň, je najlepším Hlohovčanom. Po tom, čo prešiel medzi seniorov, nie je zatiaľ v tíme žiaden jeho nasledovník. To je výzva aj pre ďalších záujem z radov mladých športovcov, aby sa k nám pridali a pokračovali v dobre rozbehnutej tradícii.

Nechýbajú stálice

Medzi stálice tímu patrí aj Ľubomír Solčanský, Majster Slovenska z roku 2015 v kategórii 35+ a víťaz dvoch tohtosezónnych turnajov jednotlivcov; ďalší Hlohovčan, kapitán tímu a zároveň aj generálny sekretár Slovenskej squashovej asociácie, Ivan Jančička, ktorý sa pravidelne zúčastňuje aj európskych turnajov v kategórii 35+. Okrem nich nastupujú v hlohovských dresoch aj legionár z Čiech (Daniel Mekbib), bratia Dobayovci a legenda slovenského squashu Patrik Varga.

Najbližšie čaká squashistov na Slovensku turnaj Majstrovstiev Slovenska. Hlohovčanom sa iba raz podarilo preniknúť až do semifinále zásluhou Petra Kviečinského. Veríme, že naši reprezentanti načasujú formu, aby tento výsledok mohol aspoň jeden z nich zopakovať.

Zdroj: Marián Kamenčík, ROIN squash tím Hlohovec