Zuzana Jakubičková Hádzaná

Sporte unikla výhra na Považí o jeden gól

Hádzanári hlohovskej Sporty v šlágri 8. kola extraligy hádzanárov na Považí nepochodili. Hoci prvá tretina duelu s domácim MŠK bola v ich réžii a v tej záverečnej mali blízko k vyrovnaniu, druhú priečku v tabuľke si po dráme a najtesnejšom víťazstve 23:22 upevnili domáci.

Ilustračný obrázok k článku Sporte unikla výhra na Považí o jeden gól

MŠK Pov. Bystrica – HC Sporta Hlohovec 23:22 (16:13)

Najviac gólov: Zdráhala 6/2, Firiť 5, Valo 4 – Zaťko 7/3, Ďuriš 4, Dudáš 3. Rozhodovali: Klimko, Klus, vylúčení: 6:8, ČK: Firiť (Pov. Bystrica) za tri vylúčenia – Ďuriš (Hlohovec) za tri vylúčenia, 7 m hody: 2/2 – 3/3, 850 divákov

Súboj o druhú priečku tabuľky odštartovala lepšie Sporta. Až do 25. minúty mala herne navrch, neustále viedla (2:5, 6:9, 9:11, 12:13), presadzovala sa vďaka pestrej útočnej hre i spoľahlivému Žernovičovi v bráne. Tréner domácich Kekrt sa všemožne snažil o zápasový obrat, poslal namiesto Kovačina do brány Biela a tento ťah mu vyšiel.

Sporta sa ale o body v kvalitnom a zaujímavom extraligovom dueli pripravila sama streleckou nemohúcnosťou, na čom má hlavný podiel aj domáci gólman Biel. Pre ilustráciu, z 52 streleckých pokusov zaznamenala len 22 gólov a napriek veľmi dobrému Žernovičovi (45% úspešnosť zákrokov) sa so 42% streleckou efektivitou v takýchto dueloch len ťažko vyhráva…