Rastislav Búgel Iné športy

SPORTA zbíjala aj na Zemplíne

HC SPORTA Hlohovec pokračuje v úspešnom ťažení aj v 5. kole extraligy

Hlohovecká SPORTA cestovala v stredu 21.septembra na Zemplín. Na palubovke dobre hrajúceho nováčika Hc winLand Michalovce nastúpil celok Hlohovca prahnúci po prvom tabuľkovom umiestnení. Šláger kola sa niesol vo výbornej nálade, predsa len 1000 platiacich divákov dokázalo spraviť tú pravú hádzanársku atmosféru. 8. minúta stretnutia priniesla naklonenie stavu na stranu hosťujúceho Hlohovca, ktorý za stavu 3:4 nepustil zápas z rúk. Skúsenejší fraštačania si vypracovali 4. gólové vedenie počas prvého polčasu, ktoré do prestávky dokázali udržať. Hlohovec bol v zápase jednoznačne lepším mužstvom, vychádzali mu kombinácie, prihrávky ako aj obranná hra. V zápase sa vyznamenalo kvarteto Zaťko, Mažár, Dudáš a Ďuriš ktoré vsietilo 22 z 24 gólov Hlohovca. Konečné skóre: HC winLand Michalovce – HC SPORTA Hlohovec 20:24 (10:14)

Najviac gólov: Tybulevič 4/2, T. Urban 4/1,Gamrát a Holdoš po 3 – F. Zaťko 7/2, L. Ďuriš 6/4, Dudáš 5 Pok. hody: 6/4 – 8/6, vylúčení: 3 – 1, rozhodovali: Daňo a Sabol, 1000 divákov