Zuzana Jakubičková Hádzaná

Sporta v prvom finálovom zápase prehrala

Tatran Prešov má našliapanuté za ôsmym slovenským titulom v novodobej histórii (od roku 2001). V sobotu začala finálová séria Tipos extraligy, zeleno–bieli privítali v mestskej hale Sportu Hlohovec.

Hlohovčania v prvom polčase statočne vzdorovali favorizovaným Prešovčanom. V 19. minúte dokonca svojím únikom znížil Zaťko na rozdiel jediného gólu (11:10 pre Prešov). Následne však prišli silné chvíle pre Tatran a aj vďaka skvelým zákrokom svojho brankára Berkiča odskočili na 15:11. Prešov viedol po prvom dejstve hry nad Hlohovcom 16:13.

Úvod druhého polčasu však dokonale vyšiel Prešovčanom a už v jeho 7. minúte si za stavu 23:15 tréner Sporty vyžiadal oddychový čas. Smola však naďalej hráčov Hlohovca neopúšťala a tí ani z vyložených šancí nedokázali súperov náskok znížiť. V 16. minúte viedol Prešov 28:18. Vysoký náskok si Tatran dokázal postrážiť a zvíťazil 34:27.

Hlasy trénerov: Djordje Rašič, tréner Tatrana: „Ukázalo sa, že postup Hlohovca do finálovej série nebol náhodný. Súper nás preveril a donútil ísť naplno od prvej do poslednej minúty. Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita a tešíme sa na druhý zápas v stredu v Hlohovci.“

Martin Lipták, tréner Hlohovca: „My sme hlavne v prvom polčase podali veľmi dobrý výkon. No nezachytili sme úvod druhého a to prakticky rozhodlo. No rozdiel bol aj v kvalite brankárov, naši nechytili skoro nič, domáci miestami zažiarili.“

Finálová séria sa hrá na tri víťazstvá a jej druhý zápas je naplánovaný na stredu 16. mája v Hlohovci.

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 34:27 (16:13)

Prešov: Krupa, Verkič, Miroda – T. Mažár 1, Kopčo 5, Hrstka 1/1, Michal Urban, D. Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 4, Číp 6, Guzy 1, Pejovič 4, Antl 4

**Hlohovec: **Olejár, Žernovič – Mazúr 3/2, Takáč 1, Cibulka, Szöcz 2, Laho, Stachovič, Štefanisko, Miženko 4, Ďuriš 4, Kasagranda 2, S. Mažár 1, Zaťko 5/2, Dudáš 1, Tallo 4

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 7:10,** ČK:** 45. Mazúr za faul, 50. Tallo za tri vylúčenia (obaja Hlohovec), 7 m hody: 1/1 – 6/4, 2230 divákov. [color=#0000ff]stav série 1:0[/color]