Erik Bojničan Hádzaná

Hlohovskí extraligisti si hladko poradili so súperom z hlavného mesta. Úspešný štart v extralige čakal na Lukáša Péchyho, ktorý si pripísal hneď aj premiérový gól. O tom, že boli domáci pri chuti svedčí, že sa všetci hráči v poli strelecky presadili!

Ilustračný obrázok k článku Sporta suverénne zdolala Bratislavčanov: Strelecky sa presadili všetci domáci hráči

Tréner Lipták, ktorý sa musel zaobísť už bez Dudáša, poslal od začiatku zápasu na pravom krídle do hry Lukáša Péchyho. Pre staršieho dorastenca to bol premiérový štart za mužov. V ďalšom priebehu okrem neho naskočil do hry aj ďalší dorastenec Hajko.

Hráči Sporty od začiatku zápasu nastúpili s chuťou na víťazstvo V 15. minúte zakončil krídelnú akciu gólom na 10:5 Péchy a pripísal si aj prvý gól medzi seniormi. Sporta si po zvyšok prvého polčasu udržiavala päťgólový rozdiel. Do šatní sa išlo za stavu 17:12.

Druhé dejstvo otvoril zo sedmičky Zaťko a prvýkrát bol rozdiel šesťgólový – 18:12. Následne vychytal náskok súpera Kašťák a keďže ŠKP hralo opäť bez brankára, Zaťko strelou cez celé ihrisko dával na 19:12. V záverečnej časti sa výbornými zákrokmi prezentoval Kašťák, ktorý ich mal na svojom konte taktiež desať a Sporty postupne navyšovala náskok až na konečných 32:22. Zaujímavosťou je, že gólovo sa presadili všetci hráči Sporty v poli.