Erik Bojničan Hádzaná

Hádzanári HC Sporta Hlohovec si odnášajú ďalšie dôležité body z ihriska súpera. V bráne sa 32 zákrokmi blysol Žernovič.

Ilustračný obrázok k článku Sporta s ďalším víťazstvom: Žernovič v bráne zatiahol roletu a nedal Šali šancu na body!

Naši extraligisti sa v uplynulom zápase predstavili na horúcej pôde Šale. Dobrý výkon celého mužstva a heroický výkon brankára Žernoviča sa pretavil aj do výsledku.

Hoci sa domáci ujali vedenia Sporta sa aj zásluhou dobre chytajúceho Žernoviča dostala do vedenia. V 21. minúte už Sporta viedla trojgólovým rozdielom – 7:10, a do zápasu naskočil po dlhej pauze zavinenej zranením aj Igor Vaňko, ktorý sa v 26. minúte presadil aj gólovo, upravujúc z krídla na 9:14. Medzitým úspešný Žernovič vychytal aj sedmičkový pokus Aspridisa. V závere prvého dejstva pri vylúčení Ivanova znížili domáci na 11:14.

V druhom polčase domáci znížili na 13:15, no v zlomovom momente opäť zaúradoval Žernovič. V 36. minúte sa postavil proti nemu na sedmičke Páleš, ale aj na neho gólman Sporty vyzrel a z trestných hodov tak mal 100% úspešnosť! Celkovo zaznamenal v zápase 32 úspešných zákrokov! Okamžite po sedmičke odpovedal Zaťko, ktorého napodobnili Vaňko a z trháku Ďuriš – 13:18. Druhý polčas prerušovali časté vylúčenia, na palubovke sa chvíľami hralo aj štyria na štyroch, no Sporta už domácim zápas nedovolila zdramatizovať a po záverečnom hvizde svietilo na tabuli skóre 18:25.