Erik Bojničan Hádzaná

Naši extraligisti predviedli streleckú chuť, akú vidieť len málokedy. Pezinku nadelili doma rovnú päťdesiatku!

Ilustračný obrázok k článku Sporta predviedla nevídanú kanonádu: Súper odchádzal z Hlohovca s rovnou päťdesiatkou!

Hoci prvé dva zákroky musel predviesť Žernovič, Sporta podľa očakávania od úvodu dominovala. Prvé dva góly dali Zaťko s Vaňkom po brejku, kedy sa hostia nestihli vrátiť po zakončení.

Domáci naďalej zvyšovali svoje vedenie po kombinačných akciách, ako aj po rýchlom vyhodení od Žernoviča a v 20. minúte viedli 13:7. V 23. minúte sa gólovo zapísal aj Ivanov, pre ktorého to bolo posledné vystúpenie v drese Sporty a upravoval na 17:8, po ňom sa presadil aj Majbík a upravil na rozdiel desiatich gólov – 18:8. Do šatne odchádzali „Liptákovci“ s náskokom dvanástich gólov – 22:10.

V druhom polčase viedla Sporta už 27:10, Kašťák chytil sedmičku Feketemu a až v polovici 37. minúty sa hostia dočkali prvého gólu v druhom polčase z ruky Balogha – 27:11. Keď sa v 39. minúte upravujúc na 30:11 presadil Holdoš, mali všetci hráči domácich na konte aspoň jeden gól a hneď na to zvýšil po trháku na rozdiel dvadsiatich gólov Vaňko – 31:11. Štyridsiaty gól domácich zaznamenal Vaňko a dokonca päťdesiaty Ďuriš. V pokojnom, chvíľami až exhibičnom tempe doviedla SPORTA zápas do víťazného konca v pomere 50:19.