Zuzana Jakubičková Hádzaná

SPORTA ide do semifinále

V sobotu, 24.marca 2012, sa odohral tretí štvrťfinálový zápas play off medzi HC Sporta Hlohovec a MŠK Považská Bystrica.

Víťazstvom HC Sporta v pomere 34:27 (15:13) si zaistili účasť v semifinále play off. Konečný stav série: 3:0.

SPORTA: Olejár, Žernovič, Kašťák – S. Mažár a Tallo po 9, F. Zaťko 6, Dudáš 4, Ďuriš 3, Takáč, Szucs, Miženko po 1, Blšták, Laho, Kasagranda. Najviac gólov súpera: Vallo 10, Firit a J. Kozák po 5. Pokutové hody 0 – 2/1 Vylúčení 7 – 3 Červená karta: Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia Rozhodcovia: Brunovský a Čanda, 1000 divákov.

Úvod tretieho štvrťfinálového západu HC Sporta proti MŠK Považská Bystrica bol ťažký. Ešte v 12. minúte bol stav vyrovnaný. Pokojnejšiu prestávku zaistil Martin Miženko, ktorý 15 sekúnd pred koncom zvýšil stratený náskok aspoň na 2 góly.

Trojgólovým nástupom zvýšili náskok na 5 gólov. Tréner Lipták striedal nielen brankárov, rozkladal sily svojich zverencov aj v poli. Tí sa mu odvďačili darčekom k piatkovým narodeninám celkovým víťazstvom a postupom do semifinále.

Prvý zápas semifinále sa hrá v Nových Zámkoch 21.-22.4., v Maynet Aréne v Hlohovci je druhý zápas na programe 25.4.2012 o 18:00h. Týmto Vás na ne srdečne pozývame.

zdroj: HC Sporta autor: Alena Lelovičová foto: Jozef Lelovič