Róbert Jakubička Hádzaná

Sporta Hlohovec potvrdila v zápase s Košicami úlohu favorita

25. kolo hádzanárskej Extraligy prinieslo Sporte Hlohovec už dvanáste víťazstvo v rade, keď porazili 1.MHK Košice 39:24.

Ilustračný obrázok k článku Sporta Hlohovec potvrdila v zápase s Košicami úlohu favorita

HC Sporta Hlohovec – 1. MHK Košice 39:24 (18:11)

Najviac gólov: Jurka a F. Zaťko po 7, Ľ. Ďuriš 5 – Pecha 7/1, Fuňak 6, P. Pristáš 4 Pok. hody: 0 – 1/1, vylúčení: 4 – 1, rozhodovali: Brunovský a Haščík, Diváci: 850

Sporta diktovala tempo zápasu od samého začiatku a za stavu 8:2 pre Hlohovec si v 8. minúte vyžiadal tréner hostí time-out. V 15. minúte už mala Sporta 10-gólový náskok (16:6), potom sa však rozchytal košický brankár a nárast skóre v prospech Hlohovca mierne ustal. V zápase, v ktorom dostali viac príležitostí aj hráči z lavičky, si Hlohovec napokon poľahky poradil s Košicami 39:24.

V následujúcom kole pocestuje Sporta Hlohovec do Považskej Bystrice, kde sa pokúsi vybojovať už trináste víťazstvo v rade.