Erik Bojničan Rôzne Leopoldov

Spestrenie Leopoldovských hodov: Nazrite do histórie mesta zaujímavou výstavou

Prelom júla a augusta v regióne tradične patrí Leopldovským hodom. Mesto si počas nich prichystalo i zaujímavú výstavu. Čo všetko na nej môžete vidieť?

Ilustračný obrázok k článku Spestrenie Leopoldovských hodov: Nazrite do histórie mesta zaujímavou výstavou
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Prelom prázdninových mesiacov v našom regióne už tradične patrí populárnym Leopoldovským hodom. Okrem stánkov s rôznym tovarom, programu či zábavy si však môžete toto podujatie spestriť i malým výletom do minulosti.

Leopoldovská radnica si totiž pri príležitosti hodov nachystala i zaujímavý exkurz do histórie tohto mesta. Pre návštevníkov bude otvorená výstava starých fotografií, historických dokumentov a predmetov, ktoré sa k Leopoldovu viažu. Tá bude inštalovaná v priestoroch základnej školy na Holubyho ulici.

Slávnostné otvorenie výstavy sa podľa informácií z mesta uskutoční v sobotu 29. júla 2017 o 15.00 hodine a navštíviť ju môžete do 20:00 hod. Výstava bude sprístupnená aj v nedeľu 30. júla 2017 v rovnakom čase. Výstava bude obohatená aj o prezentáciu projektu nového kina. „Príjemné prostredie dotvorí aj aranžmá gladiolov, ktoré nebude chýbať ani tento rok,“ uvádza ďalej mesto Leopoldov.

Ako informovala primátorka mesta Leopoldov Terézia Kavuliaková o 15:00 v priestoroch jedálne základnej školy sa 29. júla 2017 o 15.00 hod. uskutoční aj vernisáž výstavy súťažných návrhov na rekonštrukciu kina v Leopoldove. Po gratulácii oceneným bude podľa primátorky nasledovať krátka prezentácia autorov víťazného návrhu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie