Ilustračný obrázok k článku SPARTAK: Či s divákmi alebo bez, urobíme všetko pre to, aby sme boli nachystaní
10
Galéria
Zdroj: TASR

SPARTAK: Či s divákmi alebo bez, urobíme všetko pre to, aby sme boli nachystaní

Futbalisti Spartaka Trnava sa konečne dočkali a po ôsmich týždňoch individuálnej prípravy začali trénovať v skupinách.

BTW Futbal Šport Správy
BTW Futbal Šport Správy

SPARTAK: Či s divákmi alebo bez, urobíme všetko pre to, aby sme boli nachystaní

Futbalisti Spartaka Trnava sa konečne dočkali a po ôsmich týždňoch individuálnej prípravy začali trénovať v skupinách.

Ilustračný obrázok k článku SPARTAK: Či s divákmi alebo bez, urobíme všetko pre to, aby sme boli nachystaní
10
Galéria
Zdroj: TASR

Prvý spoločný tréning Spartaka sa uskutočnil symbolicky presne dva roky po tom, čo „Bílí andeli“ spečatili výhrou nad Dunajskou Stredou zisk majstrovského titulu.

V utorok vybehli na ihrisko Slávie Trnava v troch skupinách a za sprísnených bezpečnostných pravidiel trénovali pod vedením Ricarda Chéua a jeho asistentov. Hráčom, ale aj všetkým prítomným zmerali teplotu, museli mať dezinfikované ruky a dodržiavať od seba dvojmetrové rozstupy.

Zdroj: TASR

„Hráči a nielen oni, ale všetci čo okolo futbalu robíme, sme sa na tento moment tešili. Verím, že druhá vlna nás nespomalí a budeme postupne otvárať kolektívne tréningy. Zakrátko všetkých otestujeme, aby sme videli, ako na sebe počas prestávky dreli. Myslím, že fyzicky by to mohlo byť v poriadku a postupne dobehneme aj technickú stránku,“ uviedol pre oficiálnu stránku klubu športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

Zdroj: TASR

Na prvom zraze chýbali iba Petar Orlandič, ktorý bol z disciplinárnych dôvodov vyradený z áčka, a dvojica legionárov Alex Sobczyk a Dijan Vukojevič. „Počas uplynulého obdobia sme mali káder na Slovensku, vrátane legionárov. Výnimkou bol len Sobczyk, ktorý sa pripravoval doma v neďalekej Viedni a Vukojevič, ktorý nás požiadal z rodinných dôvodov o desaťdňovú návštevu Švédska. Desiaty deň uplynul práve dnes a riešime príchod oboch hráčov a možnosti, kedy a za akých okolností sa budú môcť pripojiť k mužstvu. Orlandič je iný prípad, ten nás svojím prístupom k povinnostiam sklamal a ďalej s ním nerátame. Okrem našich hráčov sme ešte káder na tréningy doplnili mladými futbalistami z vlastného dorastu,“ povedal po prvom tréningu Kostolanský.

Zdroj: TASR

Takmer všetci hráči boli na úvodnom tréningu v poriadku, len Erik Grendel ho ukončil skôr: „Už mesiac má trápi zadný stehenný sval, skúsil som to, ale nebolo to ono, tak som nechcel riskovať vážnejšie zranenie. Ja som po plastike kolena oddychoval pol roka, takže mne ten futbal chýbal. Trénovať individuálne je náročnejšie, lebo vás nemá kto v tréningu potiahnuť, musel som si motiváciu hľadať sám. My futbalisti urobíme všetko pre to, aby sme boli nachystaní, keď sa súťaž znova rozbehne. Nevieme ovplyvniť, či to bude s divákmi alebo bez nich. Futbal je pre ľudí a s našimi vernými fanúšikmi by to bolo o niečom inom, ak to tak nebude, s tým nič nenarobíme.“

Zdroj: TASR

Na spoluhráčov sa už tešil. „Bolo príjemné vidieť chlapcov po dlhšom čase a najmä loptu, ktorá nám chýbala, lebo dva mesiace sme trénovali najmä kondične bez lopty. Hádam, že aspoň kondičné parametre sme zlepšili a môžeme sa chystať na olympiádu do Tokia 2021,“ dodal s úsmevom.

Malkolm Moenza priznal, že po osmetýždňovej pauze nebol prvý tréning najľahší. „Uf, bolo to celkom náročné, cítim to v nohách. Individuálna príprava je o niečom inom, musíme si opäť zvykať na iný druh tréningu. Čoskoro to však bude normále,“ uviedol pre klubový web.

„Tešili sme sa na spoločné stretnutie, aj keď je to trocha iné, ako bežný tréning. Tie opatrenia sú pochopiteľné, zrejme nikto z nás by nechcel, aby sa znova vrátilo to obdobie, keď sme museli byť izolovaní,“ dodal Dobrivoj Rusov.

Zdroj: TASR

Do tréningu sa zapojili brankári Rusov, Kamenár, Takáč, Vasiľ, Žbodák, prvú skupinu tvorili hráči Krč, Moenza, Anthony, Mitrea, Pereira, Turňa, Benovič, Burian. Druhá skupina trénovala v zložení Grendel, Horvát, Tešija, Tsandaris, Gamboš, Yusuf, Cabral, Godinho a v tretej skupine boli Molnár, Yao, Siriboe, Tavares, Kalu a Csano.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín