Zuzana Jakubičková Hádzaná

Slovenky opäť víťazne

V nedeľu 25.3.2012 sa konal zápas Slovensko - Taliansko, 6. skupina kvalifikácie hádzanárok ME 2012.

Slovenské hádzanárske reprezentantky si na konto pripísali druhé víťazstvo v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka – Lenka Černá v Hlohovci zdolali Talianky 23:15 (13:8). Slovenky sa dvoma tohtotýždňovými výhrami v súbojoch s talianskymi hráčkami bodovo dotiahli v tabuľke na Dánky, s ktorými 30. mája zvedú rozhodujúci súboj o druhú postupovú priečku.

Výsledky – kvalifikácia ME 2012 – ženy – 6. skupina – 4. kolo – nedeľa: Slovensko – Taliansko 23:15 (13:8) Zostava a góly SR: Z. Školková, Túrociová, Súlovská – Trochtová, Kovaličková, Stuparičová 4, Súkenníková 2, Pileková 3/1, Blažeková, A. Tóthová 2, Dubajová 7/3, Drotárová, Košíková 4, Michnová 1 Najviac gólov za Taliansko: Pocaterrová 3, Gangová 3/1 Pokutové hody: 6/4 – 4/2 Vylúčené: 8 – 6 Rozhodcovia: Kuz a Žoba (obaja Ukr.), 600 divákov.

Rozpačitý úvod plný nepresností najmä zo slovenskej strany využili hostky a ujali sa vedenia 2:0. Prvý gól domácich dosiahla na konci 6. min Stuparičová. Úspešnejšie si počínala Dubajová, ktorá dvoma sedmičkami poslala svoje družstvo v 9. min prvýkrát do vedenia (3:2). Slovenkám patril záver prvej štvrťhodiny, keď sa šnúrou štyroch gólov odpútali na 8:4 a po zvýšení na 9:4 si kouč súpera zobral oddychový čas. Taliankam však príliš nepomohol, keďže v 19. min prehrávali 4:10 a v 25. min 6:12. Potom síce dvoma gólmi znížili, no posledné slovo v I. polčase mala Košíková, ktorá pred prestávkou upravila stav na 13:8.

Srdnato bojujúce hostky sa na začiatku druhej desaťminútovky druhého dejstva dotiahli na 14:16 a nebyť brankárky Školkovej, výsledok mohol byť z ich pohľadu ešte priaznivejší. Slovenky sa v útoku trápili, o čom svedčia aj tri strelené góly za 18 minút hry. Streleckú smolu pretrhla po 13 minútach Košíková (17:14 v 49. min) a tá istá hráčka vzápätí poistila vedenie na 18:14. Slovenky už víťazstvo z rúk nepustili a napokon triumfovali 23:15.

Tabuľka 6. skupiny:

1. Chorvátsko 4 4 0 0 126:84 8
  2. Dánsko 4 2 0 2 109:98 4

3. Slovensko 4 2 0 2 95:104 4 4. Taliansko 4 0 0 4 71:115 0

Najbližší program 6. kvalifikačnej skupiny – 5. kolo: streda 30. 5.: Slovensko – Dánsko (18.00 h, P. Bystrica) streda 30. 5. alebo štvrtok 31. 5.: Taliansko – Chorvátsko

zdroj: SITA autor: Alena Lelovičová foto: Jozef Lelovič