Róbert Jakubička Futbal

Slovan prerušil sériu prehier a získal prvé jarné body

FC Slovan Hlohovec zvíťazil v 22. kole V-ligy západ na ihrisku Radošoviec 2:0. O góly Hlohovca sa postarali v druhom polčase Knížat a Čulák.

Ilustračný obrázok k článku Slovan prerušil sériu prehier a získal prvé jarné body

Radošovce – Hlohovec 0:2 (0:0)

Góly: 48. Knížat, 75. Čulák
Hlohovec: Vaško- Lehotský, Knížat(K), Šuliman, Sviba, Krajčo, Ďuriš, Broš, Blaho, Majerník, Haban.(Čulak, Kmetty)

Hlohovčania pricestovali na Záhorie s jasným cieľom – a to získať konečne nejaké body. Od úvodu boli hostia jasne lepším mužstvom na ihrisku i keď vyložené šance si nevypracovali. Územnu prevahu pretavili iba do niekoľkých strieľ a jednu šancu, ktorú však Majerník nezúžitkoval. Do kabín sa tak mužstva porúčali bez gólov.

Po prestávke hostia ešte pridali, v 48.min. po faule na Samuela Svíbu zahrával Blaho priamy kop, ktorý presne našiel voľného Knížata a ten volejom otvoril skóre. Hlohovec začal hrať uvoľnene a konečne predviedol výkon, na ktorý sme boli na jeseň zvyknutý. V 75 min. Martin Čulák napriahol svoju ľavačku a strelu z 20 metrov namieril rovno k tyčke domáceho brankára. Záverečné minúty zápasu sa odohrávali v strede ihriska, keďže domáci po druhom góle kapitulovali.

V ďalších zápasoch zvíťazil líder z Modranky nad Hornými Orešanmi 3:0. O najväčšie prekvapenie kola sa postarali druhé Trebatice, keď podľahli doma Šaštínu 0:1.

V následujúcom kole privíta FC Slovan Hlohovec na svojom štadióne Kúty, ktoré sa pohybujú na spodných priečkach tabuľky.