Skvelý úspech hlohovských squashistov: Sú vicemajstrami Slovenska!

Squashové mužstvo z Hlohovca predviedlo parádnu formu. Vo Final four napriek ťažkej konkurencii získali strieborné medaile!

Erik Bojničan

Po základnej časti slovenskej squashovej ligy patrila družstvu TAP Hlohovec tretia priečka zaručujúca postup do Final four. V súbojoch o medaily sa ocitli medzi tromi bratislavskými tímami. V ťažkej konkurencii ale rozhodne neboli len do počtu.

Vicemajstri Slovenska

Naši reprezentanti, ako uviedol člen tímu Marián Kamenčík, mali v pláne obhájiť minimálne tretiu pozíciu z minulého roku, no už po semifinále, kde nastúpili proti druhému tímu Master Squash Crew Bratislava bolo zrejmé, že budú siahať na cennejšie kovy.

Svojho semifinálového súpera porazili 3:1 na zápasy. Vo finále bol už súper nad sily našich, pretože na súpiske IMET-u A Bratislava figurovali hneď dvaja Majstri Slovenska. Naši prehrali v pomere 1:3, keď jediný bol za víťazný zápas získal Daniel Mekbib.

Za hlohovský tím nastúpili Daniel Mekbib, Lukáš Tužinčin, Patrik Varga, Ľubomír Solčanský a kapitán Ivan Jančička. Do klubovej vitríny tak pribudla už tretia trofej za vicemajstra Slovenska.

Ďalšie úspechy

Hlohovskí squashisti sa však môžu z ostatného obdobia pochváliť aj ďalšími úspechmi. Súčasťou reprezentačného, ktorý bojoval na Majstrovstvách Európy 3. divízie bol aj mladý Hlohovčan Lukáš Tužinčin. Turnaj naši hráči ovládli a stali sa Majstrami Európy 3. divízie, čo ich automaticky posunulo o kategóriu vyššie, kde budú o rok súperiť so silnejšou konkurenciou.

Predposledný májový víkend sa konali v Sport centre Pohoda v Trnave Majstrovstvá Slovenska veteránov. Úspešné boli aj pre hlohovský squash. V kategórii 35+ si už svoj tretí titul vybojoval Ľubomír Solčanský a tretie miesto získal Ivan Jančička. Kategóriu 45+ ovládol ďalší náš reprezentant, a niekoľkonásobný držiteľ titulov z veteránskych turnajov, Patrik Varga.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk