Erik Bojničan Hádzaná

Sen o pohárovej Európe sa vzďaľuje: Doma potrebuje Sporta malý zázrak!

Úvodné predstavenie v pohárovej Európe na francúzskej pôde nevyšlo našim hádzanárom podľa predstáv. V odvete je na postup treba aby sa stal malý zázrak.

Ilustračný obrázok k článku Sen o pohárovej Európe sa vzďaľuje: Doma potrebuje Sporta malý zázrak!

Hádzanári HC Sporta Hlohovec utrpeli v nedeľu v prvom zápase 2. kvalifikačného kola Pohára EHF na palubovke francúzskeho Chambéry Savoie Handball debakel 12:35. Úradujúci slovenský vicemajster tak prakticky stratil šancu na postup už pred odvetou, ktorá je na programe na budúcu sobotu 17. októbra o 18.00 v hale na Zábraní.

Sporta bez zranených Olejára, Siváka a Vanka nestačila na Chambéry ani v treťom vzájomnom dueli, predtým s ním v základnej skupine Pohára EHF v ročníku 2013/2014 prehrala doma 24:29 a vonku 21:27.

Pohár EHF – prvý zápas 2. kvalifikačného kola

Chambéry Savoie Handball – HC Sporta Hlohovec 35:12 (15:3)

• Najviac gólov: Da Silva a Richardson po 5 – Guzy, Janíček, Takáč a Zaťko po 2. Rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja Maced.), vylúčení: 3:2, 7m hody: 3/3 – 2/2, 2800 divákov

Zverenci trénera Martina Liptáka predviedli v Chambéry katastrofálny prvý polčas. V úvodných minútach ešte síce držali s favoritom ako-tak krok a v 12. minúte prehrávali 3:6, potom ale nasledovala z ich strany mimoriadne hluchá pasáž a do konca úvodného dejstva už ani raz nedokázali skórovať. Chambéry tak vyhralo prvý polčas 15:3.

Štvrté mužstvo uplynulého ročníka francúzskej ligy malo jasné víťazstvo prakticky vo vrecku, napriek tomu ani v druhej časti nepoľavilo zo svojho úsilia a Sportu valcovalo. Chambéry viedlo v 48. minúte už o dvadsať gólov – 27:7 a v záverečných minútach svojej „exhibície“ náskok ešte navýšilo.