Erik Bojničan Od Vás

S Lakym bola na prechádzke a vtedy sa to stalo: Dominika zažíva chvíle, aké by nechcel zažiť žiadny milovník psov

Blížili sa jeho druhé narodeniny, no to ešte Dominika netušila, čo sa napokon stane. S jej milovaným psíkom Lakym ich už neoslávila. Cez víkend sa totiž spolu vybrali na prechádzku a vtedy prišli momenty, aké by nechcel zažiť žiadny milovníkov havkáčov.

Ilustračný obrázok k článku S Lakym bola na prechádzke a vtedy sa to stalo: Dominika zažíva chvíle, aké by nechcel zažiť žiadny milovník psov
Zdroj: Dominika Kadlecová

Laky je dvojročný psík, prítulný, hravý, nadchne ho kadejaká aktivita. Jeho majiteľka Dominika však má od prvého dňa uplynulého víkendu hlavu v smútku. S Lakym sa spolu vydali na prechádzku, no domov už prišla bez neho. Tento roztomilý havkáč sa totiž počas vychádzky stratil a ani doteraz sa ho aj napriek obrovskému úsiliu stále nepodarilo nájsť.

Prechádzka so smutným koncom

Laky je psík čierno-bielej farby, ide o plemeno borderská kólia. V utorok mal presne dva roky. Ako opísala majiteľka psíka Dominika Kadlecová, v sobotu 21. mája medzi 14:00 a 15:00 popoludní bol na prechádzke medzi Kľačanmi a Pastuchovom, rozbehol sa za srnkami a asi 500 metrov za nimi utekal, bežal po poli smerom na Pastuchov – Lukáčovce, prešiel za kopec a stratil sa z dohľadu.

„Hľadali sme ho, nereagoval ani na volanie. Na druhý deň sme upozornili okolité dediny a požiadali o vyhlásenie v miestnom rozhlase o jeho hľadaní. Každý deň ho chodíme neustále hľadať. Zatiaľ sme neobjavili žiadnu stopu. Naďalej hľadáme a čakáme,“ vysvetľuje zúfalá majiteľka.

„Je prítulný, veľmi hravý, akákoľvek aktivita ho nadchne. V prítomnosti cudzích ľudí je bojazlivý ale rýchlo si zvyká a nadobúda dôveru a priateľský vzťah. S inými zvieratami, napríklad so psami či mačkami má priateľský vzťah, neublíži im, oňucháva, hrá sa,“ opisuje psíka Dominika.

Prosí o pomoc

V prípade akýchkoľvek informácií o Lakym môžete jeho majiteľku kontaktovať na telefónnom čísle 0949 509 463. „Za akúkoľvek pomoc som vám vďačná, aj celá moja rodina, ďakujeme,“ dodáva Dominika, ktorá ma už niekoľko dní hlavu v smútku.

Fotografie strateného psíka Lakyho si môžete pozrireť v priloženej fotogalérii

Môže vás zaujímať:

Mladí Hlohovčania sa rozhodli vzdať pohodlia domova, odchod do Afriky: Vybrali si boj s krásnym poslaním!

Najnovšie info o lávke nad železnicou: Práce sú ukončené, už onedlho nastane koniec obchádzkam

Posedíme si cez víkendy na letných terasách v Hlohovci kratšie? Blíži sa rozhodnutie!

Stratený psík Laky
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie