Aktualizované Krimi

Rozsiahla policajná akcia: NAKA a Lynx zasahujú aj v Trnavskom kraji

Na viacerých miestach západného Slovenska zasahuje Národná kriminálna agentúra v spolupráci so zásahovými skupinami Útvaru osobitného určenia.

Ilustračný obrázok k článku Rozsiahla policajná akcia: NAKA a Lynx zasahujú aj v Trnavskom kraji
Zdroj: TASR

Na viacerých miestach Bratislavského a Trnavského kraja sa koná rozsiahla akcia policajtov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v spolupráci so zásahovými skupinami Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando) a Pohotovostného policajného útvaru. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Účelom akcie s krycím názvom Apač je zadržať členov zločineckej skupiny obvinených v súvislosti násilnou trestnou činnosťou. Bližšie informácie policajti poskytnú, keď to umožní procesná situácia.

Podľa portálu Nastope.sk je medzi zadržanými aj Ľubomír K. považovaný za bossa bratislavskej skupiny takáčovcov a ďalších viac ako desať osôb z tejto skupiny.

TASR túto neoficiálnu informáciu potvrdil zdroj z prostredia polície.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia.

Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003 a zavraždení Róberta Pála a zastrelením Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny práve Ľubomír K. Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a slobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v rámci hlavného mesta.

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie