Erik Bojničan Samospráva

Radnica prezradila dôležité meno: Kto povedie kanceláriu primátora?

Mesto vytvorilo novú pozíciu riaditeľa kancelárie primátora. Pozrite, kto sa ním stal a čo všetko bude mať nová posila na starosti.

Ilustračný obrázok k článku Radnica prezradila dôležité meno: Kto povedie kanceláriu primátora?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzana Hrinkové Siebenstichová informovala o tom, že novým riaditeľom kancelárie primátora je od 1. júla 2015 Mgr. Tomáš Borovský, ktorý bol najúspešnejším uchádzačom vo výberovom konaní. Jedná sa o druhé výberové konanie na túto pozície, keďže prvé bolo zrušené. Ide o novovytvorenú pracovnú pozíciu, ktorá vznikla po zmene organizačnej štruktúry na Mestskom úrade v Hlohovci.

Náplňou práce nového riaditeľa je podľa radnice, okrem iného, riadiť kanceláriu primátora a spolupracovať na príprave koncepčných materiálov v oblasti rozvoja mesta a podkladov pre rokovanie orgánov mesta.

Ako ďalej informuje mesto, bude tiež zabezpečovať právne poradenstvo pre prácu primátora a usmerňovať výkon zamestnancov v oblasti právneho zabezpečenia činnosti úradu a rovnako bude kontrolovať činnosť a hospodárenie obchodných spoločností s majetkovou účasťou mesta.

„Posledné štyri roky bol T. Borovský vedúcim právneho referátu na Mestskom úrade v Piešťanoch. Právo študoval na Univerzite Komenského v Bratislave, magisterské štúdium ukončil na Trnavskej Univerzite v Trnave,“ povedala Hrinková Siebenstichová o novom zamestnancovi mes­ta.

Čítajte tiež:

Dobrá správa pre Šulekovčanov: Na úrad už nemusia do mesta, radnica rozťahuje krídla

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie