Pyrotechnika v Hlohovci na pretrase: Poslanci budú rozhodovať o jej používaní

Hlohovských mestských poslancov čaká rozhodovanie o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Hlohovec. Takýto je návrh.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Pyrotechnika v Hlohovci na pretrase: Poslanci budú rozhodovať o jej používaní
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Radnica zverejnila návrh všeobecne záväzného nariadenia o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Hlohovec. Pyrotechnika štyroch kategórií by podľa neho mohla byť použitá len počas šiestich hodín v roku.

„Účelom tohto všeobecne záväzného nariadenia mesta Hlohovec je obmedziť používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, P1 a T1 na území mesta Hlohovec,“ uvádza sa v návrhu.

Používanie pyrotechniky týchto kategórií by podľa návrhu všeobecne záväzného nariadenia malo byť zakázané počas celého roka, s výnimkou časového úseku od 20.00 h dňa 31. decembra do 02.00 h dňa 1. januára kalendárneho roka.

Zábavná pyrotechnika kategórie F2, ako uvádza mesto Hlohovec je zábavná pyrotechnika, ktorá predstavuje nízke nebezpečenstvo a má nízku hladinu hluku a ktorú možno používať vonku v obmedzených priestoroch, kategórie F3 je zábavná pyrotechnika, ktorá predstavuje stredne veľké nebezpečenstvo, ktorá je určená na používanie vonku na veľkých otvorených priestranstvách a ktorej hladina hluku nie je škodlivá pre ľudské zdravie.

Pyrotechnika kategórie T1 je podľa mesta pyrotechnický výrobok určený na používanie na javisku, ktorý predstavuje nízke nebezpečenstvo a pyrotechnika kategórie P1 sú pyrotechnické výrobky iné ako zábavná pyrotechnika a scénická pyrotechnika, ktoré predstavujú nízke nebezpečenstvo.

Súhlasíte s návrhom o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Hlohovec?

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame